ManşetLiglerMilli Takımlar

Şimdi Voleybol Zamanı !

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF), 2021 yılı Milli Takımlar faaliyet programında yer alan organizasyonlar hakkında bilgi vermek ve yaklaşan voleybol heyecanını ülkece yaşamak amacıyla “Şimdi Voleybol Zamanı” diyor!

Yeni iletişim kampanyasında “Şimdi Voleybol Zamanı” sloganı ile yola çıkan TVF; paydaşlarıyla iş birliğini geliştirmeyi ve voleybolu ülke geneline yaymayı hedefliyor.

Türkiye Voleybol Federasyonu’nun “Şimdi Voleybol Zamanı” iletişimi kapsamında hazırladığı iletişim videosunda bu sene voleybol severlerin takip edebilecekleri tüm milli müsabakalara yer verildiği görüldü.

İtalya’nın Rimini şehrinde Filenin Sultanları’nın oynayacağı Kadınlar Voleybol Milletler Ligi ile başlayacak serüven Filenin Efeleri için ise Erkekler Avrupa Altın Ligi 1. Ayak maçları ile başlayacak. 20 Yaş Altı Kızlar Dünya Şampiyonası ve sonrasında 16 Yaş Altı Kızlar Avrupa Şampiyonası ve 17 Yaş Altı Erkekler Avrupa Şampiyonası ile devam edecek heyecan, Temmuz sonunda Tokyo’da Olimpiyat Oyunları’nda yarışacak A Milli Kadın Voleybol Takımımız ile tavan yapacak. Tokyo’nun sonrasında yine A Milli seviyesinde hem kadınlar hem de erkeklerde Avrupa Şampiyonası heyecanı yaşanırken; voleybol dolu 2021’nin son milli heyecanı 18 Yaş Altı Kızlar Dünya Şampiyonası finalleri ile tamamlanacak.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ise Kadınlar Voleybol Milletler Ligi, Erkekler Avrupa Altın Ligi, Tokyo Olimpiyat Oyunları, Kadınlar ve Erkekler Avrupa Voleybol Şampiyonaları olmak üzere, voleybol kalitesi yüksek, heyecanı bol karşılaşmaların bizlerini beklediğini anlattı:

Pandemi süreci pek çok şeyi durdurdu, yavaşlattı, sekteye uğrattı fakat voleybol bunlar arasında olmadı. Liglerimizi tedbiri en üst seviyede tutarak, sağlıklı bir şekilde tamamladık. Şimdi sırada uzun ve heyecanlı bir Milli Takımlar takvimi var. A Milli Kadın Voleybol Takımımız, Voleybol Milletler Ligi (VNL) için 21 Mayıs’ta yola çıkıyor. Biz de hep birlikte “Şimdi VNL Zamanı” diyor, sizleri Filenin Sultanları’nı desteklemeye çağırıyoruz. Milletler Ligi bize; 16 ay sonra tekrar bir araya gelme ve pek çok şeyi gözlemleyip tecrübe etme fırsatı sunacak. 3 Mayıs’tan bugüne oldukça yoğun bir şekilde çalışan tüm kadromuzla biz hazırız.

Voleybol Milletler Ligi’nin hemen ardından Tokyo Olimpiyat Oyunları ve Avrupa Voleybol Şampiyonası zamanı gelecek. Dokuz yılın ardından tekrar en büyük spor organizasyonuna, her sporcunun hayali Olimpiyat Oyunları’na gidiyoruz. Bu heyecan, tarif edilebilir bir heyecan değil, bambaşka… Sporcularımızın da sizlerin de aynı heyecanı duyduğunuzu görebiliyorum. Umarım heyecanı bol, tarihe tanıklık edeceğimiz karşılaşmalar izleyeceğiz. Takvimlerimizin voleybola doyacağı bu günlerin ardından; Millilerimizin de başarılarına yenilerini ekleyeceğine ve bizleri gururlandırmaya devam edeceğine inanıyorum.

A Milli Erkek Voleybol Takımımız ise son şampiyonu olduğu Avrupa Altın Ligi’nde mücadele edecek. Millilerimiz iki ayaktan oluşan Avrupa Altın Ligi’nde ilk ayak karşılaşmalarını 28-30 Mayıs tarihlerinde Belarus’ta, ikinci ayak karşılaşmalarını da 4-6 Haziran tarihlerinde Portekiz’de oynayacak. Filenin Efeleri’nde genç ve dinamik bir jenerasyon yakaladık, bu çocukların çok şey başaracağına inanıyorum. A Milli Erkeklerde hedefimiz tekrar Avrupa Altın Ligi’ni şampiyon olarak bitirmek ve Avrupa Şampiyonası’na en hazır şekilde gitmek.

Bu başarı yolculuğunda desteklerini her zaman hissettiğimiz sponsorlarımızı da anmak istiyorum. Türk voleyboluna katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum.

Altyaş Millilerimizde ‘Şimdi Avrupa Şampiyonası, Dünya Şampiyonası Zamanı’

A Milli Takımlarımızın katılacağı uluslararası organizasyonların yanı sıra altyapı milli takımlarımız da pek çok prestijli organizasyonda mücadele edecek.

Herkesi, büyük uğraşlar vererek geldiğimiz bu noktada heyecanımızı paylaşmaya davet ediyor ‘Şimdi Voleybol Zamanı’ diyoruz!”

Milli Takımlar takvimi şu şekilde:

A Milli Kadın

Kadınlar Milletler Ligi: 25 Mayıs-20 Haziran, İtalya, Rimini

Kadınlar Milletler Ligi Final Etabı: 24-25 Haziran, İtalya, Rimini

Olimpiyat Oyunları: 23 Temmuz-8 Ağustos, Japonya, Tokyo

Kadınlar Avrupa Şampiyonası: 19 Ağustos-5 Eylül, Sırbistan, Bulgaristan, Hırvatistan, Romanya

A Milli Erkek

Erkekler Avrupa Altın Ligi 1. Ayak: 28-30 Mayıs, Belarus

Erkekler Avrupa Altın Ligi 2. Ayak: 4-6 Haziran, Portekiz

Erkekler Avrupa Altın Ligi Finalleri: 18-20 Haziran, Belçika

Erkekler Avrupa Şampiyonası 2-19 Eylül, Polonya, Çekya, Estonya, Finlandiya

Alt yaş Kızlar

U20 Kızlar Dünya Şampiyonası Finalleri: 9-18 Temmuz, Hollanda/Belçika

U16 Kızlar Avrupa Şampiyonası Finalleri: 10-18 Temmuz, Macaristan

U18 Kızlar Dünya Şampiyonası Finalleri: 20-29 Eylül, Meksika

Alt yaş Erkekler

U17 Erkekler Avrupa Şampiyonası Finalleri: 10-18 Temmuz, Arnavutluk

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.