ManşetLiglerMilli Takımlar

Filenin Sultanları’nın Eurovolley 2021’deki Rakipleri Belli Oluyor

19 Ağustos-5 Eylül 2021 tarihlerinde Sırbistan, Romanya, Bulgaristan ve Hırvatistan’ın ev sahipliğinde ortaklaşa düzenlenecek CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda mücadele edecek A Milli Kadın Voleybol Takımımızın grup aşamasındaki rakipleri yarın belli olacak.

Grup aşamasında; organizatör ülkelerden Sırbistan A Grubu’nda, Bulgaristan B Grubu’nda, Hırvatistan C  Grubu’nda ve Romanya ise D Grubu’nda yer alacak. Grup kura çekiminde açıklanan kural gereği 4 organizatör ülkede 1 rakibini kendi belirleyecek.

Millilerimiz, grup aşamasında statü gereği Sırbistan’ın yanı sıra aynı torbada yer aldığı İtalya, Hollanda ve Azerbaycan ile karşılaşmayacak. (CEV’in 1 Ocak 2020 tarihli Avrupa sıralamasına göre ilk beş sırada yer alan ülkeler)

Filenin Sultanları, kura gereği Sırbistan’ın yer aldığı A Grubu’na düşmesi halinde ise, otomatik olarak B Grubu’nda kendisine yer bulacak.

2021 CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası grup kuralarının çekimi, 20 Mayıs Cuma günü TSİ 21.00’den itibaren CEV’in resmi YouTube kanalından canlı olarak yayınlanacak.

Kura çekimini aşağıda yer alan videodan canlı izleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.