Köşe YazarlarıManşetLigler

Yağmur Zeynep Toprak: “Voleybol Konuşulmuyor!”

Sitemizin köşe yazarı Yağmur Zeynep Toprak, “Voleybol Konuşulmuyor!” başlıklı yazısıyla sizlerle.

Voleybol Konuşulmuyor!

Veeee…

Süper Lig başladı Beşiktaş ilk galibiyetini aldı. Öncelikle tüm takımlarımıza başarılar dilerim, hakedenin kazanacağı bir lig olsun. Futbol severler saat 20:00 yi gösterdiğinde pür dikkat maç izliyorlar. Sonra maç bitiminde spor kanallarında gece 1 lere kadar yorumlar devam ediyor. Yorumcuların yorumları tükenmek bilmiyor, kısacası ülkemizde futbol yorumu bitmiyor.

Futbol 3 saat – 5 saat hatta günlerce aylarca konuşuluyor, yeni bir gündem gelmesi gerekiyor ki yorumlar değişsin. Sağolsunlar gündem bitmiyor. Maç esnasında hakem hatası, haksız gol, haksız penaltı, oyuncu sakatlığı, var odası derken uzunca konuşuluyor.

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda sergilediği performans ile tarihinde ilk kez çeyrek final oynama başarısı gösteren A Milli Kadın Voleybol Takımımız, olimpiyat beşincisi oldu.

Kızlarımız ülkemizi en iyi şekilde temsil ettiler. 3 gün – 5 gün konuştuk ve sonra ne oldu ?

Bu başarı hikayelerine rağmen voleybol hala Türkiye’de görünürlükte futbolun gölgesinde kalmaya devam ediyor. Voleybolcularımızın azmi hırsı tarifsiz. Mücadelerini hatırlamaya çalışın, oynamadılar savaştılar…

Voleybola ilginin arttırılması sadece voleybolcularımızın oynamasıyla başarısıyla gelmiyor. Seyircinin artması, basının futbola yer verdiği gibi voleybol branşına da yer vermesi gerekiyor. Sporu spor yapan sporcudur ve seyirciyle bir bütündür.

Sporsuz bir millet gerilemeye mahkumdur diyen Atatürk net olarak sporun gerekliliğini bildirmiştir.

Basında spora daha çok yer verilmesi temennisiyle değerli okurlarım hoşça kalın.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.