Köşe YazarlarıManşetÜst Manşet

Ufuk Soygür: “Galatasaray’da majör hata!”

Sitemizin Genel Yayın Yönetmeni Ufuk Soygür, “Galatasaray’da majör hata!” başlıklı yazısıyla sizlerle.

Galatasaray’da majör hata!

Dün Galatasaray Spor Kulübü’nün voleyboldan sorumlu yönetim kurulu üyesi Okan Böke’nin Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımının Kübalı smaçörü Osmany Uriarte ile ilgili paylaştığı bir tweet’i okudum ve çok şaşırdım… Kafamda pek çok soru oluştu… Okan Böke’nin paylaştığı tweet şöyle:

“Bu açıklama zorunlu hale gelmiştir. Urierte’nin hiçbir sakatlığı yok, talep ettiğimiz mahkeme raporları gelmediği takdirde GS’da forma giymeyecek ve konrratı karşılıklı fesih edilecektir”

Öncelikle Galatasaray’ın bir smaçör eksiği olmasa bu transfer yapılmazdı. Bu transfer yapılalı yaklaşık 1 ay oldu ve bu süreçte Kübalı smaçörü Osmany Uriarte oynamadı. Oyuncu isminden bağımsız Galatasaray smaçör pozisyonundaki eksiklikle devam etti ve bu süreçte 2021 CEV Kupası son 16 turu karşılaşmasında İspanya’nın CV Guaguas Las Palmas takımına 3-1 mağlup olarak Avrupa kupalarına veda etti. Şunun da altını çizmek istiyorum; Osmany Uriarte oynasa takım Avrupa’da başarılı olacak diye bir garanti elbette yok.

Sn. Okan Böke’nin tweet’inde bahsettiği “mahkeme raporları”nın detayına girmeyeceğim. Merak edenler detayını araştırabilirler…

Sorum şu: “Talep edilen mahkeme raporları temin edilmeden oyuncuyu neden transfer ettiniz?” Bu süreçte oyuncuya ücret ödenmemiş olabilir, bilemiyorum, bunlar detay. Peki ya smaçör eksikliğiyle geçen yaklaşık 1 aylık zaman? Veda edilen Avrupa Kupası? Zaman geri gelir mi? Galatasaray Spor Kulübü’nün ve Galatasaraylı voleybol severlerin bu konuda ne düşündüğünü merak ediyorum?

Madem yabancı transferi yapıyorsunuz. Dünyada smaçör mü kalmadı? En başta, mahkeme raporu gelmediyse hemen B Planına geçilmeliydi.

Fikrimce bu konuda transfer sürecini yönetenler sınıfta kaldı. Bu durumu majör hata olarak görüyorum.

Bu arada olumsuzu söylerken, olumluyu da söylemek lazım. Bakınız: Galatasaray Kadın Voleybol Takımı’na transfer edilen Rus smaçör Tatiana Kosheleva. Ne kadar doğru ve nokta atışı bir transfer oldu. Bu konuda transferde emeği geçenleri tebrik ediyorum.

Yazımı burada noktalıyorum, sürç-i lisan ettiysem affola.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.