Ufuk Soygür: “Galatasaray’da majör hata!”

Sitemizin Genel Yayın Yönetmeni Ufuk Soygür, “Galatasaray’da majör hata!” başlıklı yazısıyla sizlerle.

Galatasaray’da majör hata!

Dün Galatasaray Spor Kulübü’nün voleyboldan sorumlu yönetim kurulu üyesi Okan Böke’nin Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımının Kübalı smaçörü Osmany Uriarte ile ilgili paylaştığı bir tweet’i okudum ve çok şaşırdım… Kafamda pek çok soru oluştu… Okan Böke’nin paylaştığı tweet şöyle:

“Bu açıklama zorunlu hale gelmiştir. Urierte’nin hiçbir sakatlığı yok, talep ettiğimiz mahkeme raporları gelmediği takdirde GS’da forma giymeyecek ve konrratı karşılıklı fesih edilecektir”

Öncelikle Galatasaray’ın bir smaçör eksiği olmasa bu transfer yapılmazdı. Bu transfer yapılalı yaklaşık 1 ay oldu ve bu süreçte Kübalı smaçörü Osmany Uriarte oynamadı. Oyuncu isminden bağımsız Galatasaray smaçör pozisyonundaki eksiklikle devam etti ve bu süreçte 2021 CEV Kupası son 16 turu karşılaşmasında İspanya’nın CV Guaguas Las Palmas takımına 3-1 mağlup olarak Avrupa kupalarına veda etti. Şunun da altını çizmek istiyorum; Osmany Uriarte oynasa takım Avrupa’da başarılı olacak diye bir garanti elbette yok.

Sn. Okan Böke’nin tweet’inde bahsettiği “mahkeme raporları”nın detayına girmeyeceğim. Merak edenler detayını araştırabilirler…

Sorum şu: “Talep edilen mahkeme raporları temin edilmeden oyuncuyu neden transfer ettiniz?” Bu süreçte oyuncuya ücret ödenmemiş olabilir, bilemiyorum, bunlar detay. Peki ya smaçör eksikliğiyle geçen yaklaşık 1 aylık zaman? Veda edilen Avrupa Kupası? Zaman geri gelir mi? Galatasaray Spor Kulübü’nün ve Galatasaraylı voleybol severlerin bu konuda ne düşündüğünü merak ediyorum?

Madem yabancı transferi yapıyorsunuz. Dünyada smaçör mü kalmadı? En başta, mahkeme raporu gelmediyse hemen B Planına geçilmeliydi.

Fikrimce bu konuda transfer sürecini yönetenler sınıfta kaldı. Bu durumu majör hata olarak görüyorum.

Bu arada olumsuzu söylerken, olumluyu da söylemek lazım. Bakınız: Galatasaray Kadın Voleybol Takımı’na transfer edilen Rus smaçör Tatiana Kosheleva. Ne kadar doğru ve nokta atışı bir transfer oldu. Bu konuda transferde emeği geçenleri tebrik ediyorum.

Yazımı burada noktalıyorum, sürç-i lisan ettiysem affola.

Yorumlar

  1. Avatar Emirhan dedi ki:

    Ellerinize sağlık. Ayrıca Okan bey Sarıyer mağlubiyetinden sonra biz zaten her maçımızı kazansaydık, thy de kazansaydı yine onlar 4.olurdu diye bir açıklama yapmış. Bu bir yöneticinin yapabileceği en kötü en bilinçsiz yorum. Ve ekliyorum ben bir taraftar olarak bile gs tüm maçlarını kazansa, thy tüm maçlarını kazansa Gs nin set averajı ile 4.olabileceğini bilebiriken, bu işten ekmek yiyen insanların bundan bir haber olması çok üzücü. Okan beyin gelecek seçimlerde aday olmaması herkes için en doğrusu.

  2. Avatar Ercan dedi ki:

    Galatasaray’da çok büyük problemler var. Kadın takımına bakıyorsunuz, bütün sezonu iki tane orta oyuncuyla geçirmeye çalışıyorlar. Ligde sonunculuğa doğru giderken Kosheleva’yı alıyorsunuz takımda hava değişiyor ama sonrasında Sarıyer mağlubiyeti sonrasında Okan Bey’in açıklaması şu: zaten ilk 4 çok zordu. Nasıl zordu, biz taraftar olarak anlamıyoruz. Erkek takımına geliyoruz. Torres gibi, Burutay, Burak Mert ve Emre Savaş gibi Türkiyede en iyi bence pozisyonunda insanlar olmasına rağmen eksik dört numara ve pasör yetersizliği aşikar. Bütün sene bekleyip transfer yapılmaması sonrasında Uriarte’yi alıp böyle açıklama yapılması SKANDAL!

  3. Avatar Şahmerdan Günebakan dedi ki:

    Okan bey bence siz bu işi bilmiyorsunuz. Yol yakınken istifa edin. Gs sizden kurtulmuş olur. Bu iyilğinizi unutmayız. İstifa edin.