Funda Uslu: “Tokyo Olimpiyatlarına Doğru”

Sitemizin köşe yazarı Funda Uslu, “Tokyo Olimpiyatlarına Doğru” başlıklı yazısıyla sizlerle.

Tokyo Olimpiyatlarına Doğru

2020 Olimpiyatlar için tüm Dünya’nın gözü kulağı Tokyo’da olmaya başladı.  Bizim de gözümüz kulağımız kalbimiz A milli Kadın Voleybol takımımızda. Guidetti önderliğinde antrenmanlara başlayan millilerimize bu yaz neler bekliyor hep beraber izleyip göreceğiz.

A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda B Grubu’nda Çin, ABD, Rusya, İtalya ve Arjantin ile mücadele edecek. Grubu incelediğimde son olimpiyat şampiyonu Çin, antrenmanlarını hızlandıran ve müthiş gözüken ABD , Voleybolda ekol yaratan Rusya ile heyecanlı maçlar izleyeceğimize eminim. 6 takım arasından ilk 4’e girebilmeyi başaran takımlar 2. Tura çıkabilecek. Ben Filenin Sultanlarını ilk 4’e girmeyi başaracağından eminim.

Olimpiyatlarda başarıya ulaşabilmemiz için Guidetti’ye çok iş düşeceğini söyleyebilirim. Planlarını çok dengeli ve rakip takımları şaşırtacak şekilde yapmak zorunda. Bu planlar doğrultusunda rakiplerimizi zorlayabileceğimizi düşünüyorum. Bizim kadromuzda Çin takımındaki gibi Zhu Ting, Sırbistan takımındaki Tiana Boskovic gibi maç başına 30 ve üzeri sayı üreten oyuncularımız yok.  Giovanni Guidetti bu durumu millilerimize daha fazla hırs ve kazanma isteği ile geri döndürmeyi başarabilmeli. Takım oyunu oynayabilmeyi başarırsak şampiyonluk bile hiç de zor olmayacaktır. Çok başarılı bir sezon geçiren Ebrar Karakurt ve bir diğer önemli pasör çaprazımız nam-ı değer Mavi Şimşek ile büyük kaptan Eda Erdem Dündar’a da önemli işler düşecektir. Hem takıma moral ve motivasyon verecek Eda hem de rakipleri müthiş bloklarıyla milli takım formasıyla bir kez daha durdurmayı başarması gerekecek. Eda Erdem Dündar, 2012 Londra olimpiyatlarını deneyimlediği için bu yönden çok şanslı olduğumuzu düşünüyorum. Neyi, ne zaman, nasıl yapılabileceğini sonuna kadar bilen bir yıldız voleybolcu. Cansu Özbay ve Naz Aydemir Akyol’un Guidetti ile güzel bir iş birliği yapıp takımdaki tüm oyuncuları ayakta tutabilmeliler. Simge Aköz’ü yine müthiş servis karşılama ve güzel defansları ile izleyebileceğimizden eminim. Tüm bunların yanı sıra verebileceklerinin en fazlasını sahada göstermek zorundalar.

2012 de bir ilki başaran Filenin Sultanları 2020 Tokyo Olimpiyatlarında bir kupa ile başarılarını taçlandırması temennisiyle Temmuz ayındaki voleybol maçlarını büyük bir merakla bekliyorum.

Yazarın Diğer Yazıları
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.