Şampiyonlar Kupası

Ali Y. Koç: Bu kupanın 29 Ekim’de, ‘100. yılda bütün kupalar talibiz’ dediğimiz bir ortamda gelmesi muhteşem bir his

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Y. Koç, Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımının VakıfBank’ı 3-0 mağlup ederek elde ettiği Spor Toto Şampiyonlar Kupası şampiyonluğunu Fenerbahçe TV’ye değerlendirdi.

Şampiyonlukla ilgili Ali Y. Koç, “Çok mutluyuz. Dünyanın en iyi takımı, belki de ikincisi. Üçüncüsü değil. Dolayısıyla müthiş bir zafer. Muhteşem bir performans. Temiz, 3-0. Geçen sene 2-0, 18-14’ten içimizde çok kötü bir his bıraktı. VakıfBank’a daha önce de 2-0’dan maç verdiğimiz oldu. Bu sefer vermedik. Bu takıma bir de Vargas gelince çok daha kuvvetli bir sezon geçireceğimizi düşünüyorum. Çok şükür her yerde işler iyi gidiyor. Önemli olan şu aşamadaki liderlik değil, sezon sonundaki liderlik. Ama bu kupanın 29 Ekim’de gelmesi, ‘100. yılda bütün kupalar talibiz’ dediğimiz bir ortamda gelmesi, -100. yıldan daha gün almadık ama 99’u kaparken gelmesi- muhteşem bir his. İnşallah kızlarımız kupalarıyla yürüyüşe katılırlar, stadın arkasındaki Fenerde onları tekrar kutlarız. Hiç havaya girmememiz lazım, yapacak çok işimiz var. Bizim başarısız olmamızı isteyen rakiplerimizin dışında da bazı güçler var. İnşallah bu sefer ilahi adalet yerini bulur. Fenerbahçe yıllardır yaptığı yatırımların, emeklerin karşılığını alıyor. Her şeyden önemlisi bu taraftar her şeyin en iyisini hak ediyor. İnşallah onları 100. yılda pek çok alanda mutlu ederiz ve bu kupa da birçok kupanın habercisi olur.” dedi.

Taraftarımız 100. yılda her sporcumuzu, her takımımızı desteklemeyi, sahiplenmeyi özellikle kötü günlerde bir vazife bilsin

Fenerbahçeli taraftarlara da seslenen Ali Y. Koç, “Bir sözüm de taraftara. Rennes maçında Altay’la ilgili yaşananlarda ben isyan ettim. Çok şükür hocamız da isyan etti ve bunu açık açık söyledi. Biz böyle değildik, Fenerbahçe taraftarı böyle değildi. Anlamıyorum niye böyle oldu. Belki yıllardır süren şampiyonluk özlemi bunu yaptırıyor. Bu hiçbir şekilde kabul edilemez. Allah’tan Altay psikolojik olarak kuvvetli ve örnek bir sporcumuz. Fakat ben maçtan sonra soyunma odasında hocayla görüştüğümde ‘Ben böyle bir şeyi hiçbir yerde görmedim, bunu kabul edemem.’ dedi. Zaten kendisi de çıktı ve söyleyeceğini söyledi. Yani statta bir otokontrol sağlamamız lazım. Varsa bunlara yeltenecekleri stattakilerin önce kendilerinin refleks vermesi lazım. Bana, yönetime ne derseniz deyin. Dediniz de. Artık bunları geride bırakalım. 100. yılda şampiyon olmamız için her şeyden çok taraftara ihtiyacımız var. Taraftarımız bu bilinçle 100. yılda her sporcumuzu, her takımımızı desteklemeyi, sahiplenmeyi özellikle kötü günlerde bir vazife bilsin.” diyerek sözlerini tamamladı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.