Şampiyonlar Kupası

Sarı Melekler, Şampiyonlar Kupası şampiyonluğunu değerlendirdi

Fenerbahçe Opet, Spor Toto Kadınlar Şampiyonlar Kupası’nda VakıfBank’ı 3-0 yenerek mutlu sona ulaştı. Sarı lacivertli oyuncular maçın ardından şu açıklamalarda bulundu:

Kaptan Eda Erdem Dündar: Çok güzel bir sezon açılışı yaptık

Kupa zaferini değerlendiren Kaptan Eda Erdem Dündar, “Çok mutluyum çok gururluyum. Zaten şu tezahüratları duyunca gururlu ve mutlu olmamak imkansız. Seyirci inanılmazdı, atmosfer çok güzeldi. Her şey harikaydı. Bu maça inancımız çok yüksekti. Takım içerisinde de çok güzel bir enerji vardı. Ekip olarak hepimiz birbirimize ısındık ki bu çok önemli. Sezon başları genelde hep zorlu olur. Macris olsun, Aslı olsun hiçbir problem yaşamadık, hemen birbirimize alıştık. Bu bizim için çok önemli bir noktaydı. Bugün de ilk sayıdan itibaren birbirimize şunu söyledik; sahada bir olalım, hep beraber birbirimize yardım edelim, ne olursa olsun skora bakmadan oynayalım’ ve bugün bunu başardık. Çok güzel bir sezon açılışı yaptık. İnşallah devamı ve sonu da bu şekilde olur. Camiamıza armağan olsun. Bugün de Cumhuriyetimizin 99. yıl dönümü olduğu için ekstra bir anlamı vardı. Kulüp olarak yürüyüşümüz var ve o nedenle bugünün iki önemli anlamı vardı. İnanılmaz mutluyum. Oynarken çok keyif aldım. Çok özlemişim.” dedi.

Maçın MVP’si seçilen Arina Fedorovtseva’yla ilgiliyse, “Ben her zaman için genç oyuncularla kupayı kaldırmayı istemişimdir. Çünkü onların önünde inanılmaz bir kariyer var ve Arina da buna çok büyük bir örnek. Çok kapasiteli bir oyuncu, aynı zamanda çok tatlı bir karakter. Ona bu duyguyu yaşatmak istedim. İnşallah çokça olur ve Arina, İpar gibi gençlerimizi çokça kupa kaldırır. Bu benim için geleneksel bir şey, daha önce de hep yapıyordum. Takım olarak şampiyon olmak çok daha önemli. Bu mutlu anı ona yaşatmak istedim.” şeklinde konuştu.

Aslı Kalaç: Bu formayı giydiğim ilk gün kupa kaldırmak mükemmel bir duygu

Şampiyonluğa dair görüşlerini paylaşan Aslı Kalaç, “Öncelikle çok mutlu olduğumu söyleyebilirim. Buradan bütün takımlara, bütün oyunculara sakatlıksız bir sezon diliyorum. Şu an duygularımı kelimelerle anlatamıyorum çünkü Fenerbahçeli bir ailede büyüdüm ve bu formayı ilk giydiğim gün kupa kaldırmak, onlara bu gururu yaşatmak, Cumhuriyetin 99. yıl dönümünü kutladığımız bu özel günde taraftarlarımıza Cumhuriyet kadını olarak kupa hediye etmek, bir Cumhuriyet kulübüne bir kupa kazandırmak mükemmel bir duygu. Ağlamamak için kendimi zor tutuyorum. Gerçek anlamda çok duygusalım. Bu forma ile ilk maçımda ilk kupamı kazandığım için çok gururluyum. Bugün harika bir atmosfer vardı. Hepsine canıgönülden teşekkür ediyorum. Böyle de devam etmesini umuyoruz.”

İkinci sette geriye düşmemize rağmen etkili servis turuyla takımımıza nefes aldıran Aslı Alkaç, “Hocamız bana ne diyorsa onu yapmaya çalıştım. Tamamen soğuk kanlılığımı korumaya özen gösterdim. Serviste ne yaptığımı bildiğim için yine onu yapmaya çalıştım. Kimyamız çok çabuk oturdu diyebilirim. İlk maçta sanki uzun zamandır bir arada oynuyormuşuz görüntüsünü verdik. Bu zamanla daha da iyi olacaktır. Sezonun ortalarına doğru mükemmel bir ivme yakalayacağımızı düşünüyorum.” diye konuştu.

Gizem Örge: Sezona kupayla başlamak çok önemliydi

Gizem Örge şöyle konuştu: “Geçen sezonun hayal kırıklığından sonra bu sezona kupayla başlamak çok önemliydi. Cumhuriyetimizin 99. yılını kutladığımız bugün, bu büyük camiamıza kupayı armağan ettiğimiz için çok mutluyum. Çok iyi bir takım oyunu oynadık ve ben galibiyeti buna bağlıyorum. En son maçımızı sanırım 5,5 ay önce yaptık ve biz bugün takım oyunuyla galip geldik. Çok mutluyum. Bu motivasyona gerçekten ihtiyacımız vardı. Takımımla gurur duyuyorum.”

Gizem Örge, müsabakanın 3-0 gibi net bir skorla bitmiş olmasına dairse, “Böyle bir skor kimse beklemez. Onlar da bunu bekleyerek maça çıkmazlar. İki takım da çok güçlü ve çok önemli isimlere sahip. Üçüncü sette oyun bir ara gidip geliyor gibi oldu ama bu sefer biz ne istediğimiz biliyorduk. Motivasyonumuzu hiç düşürmedik ve bu da bize net skoru getirdi. Demek ki yaşadıklarımızdan tecrübeler kazanmışız diyebilirim.” ifadelerini kullandı.

Arina Fedorovtseva: Bu formayı giydiğim, bu takımın bir parçası olduğum için son derece mutlu ve gururluyum

Maçın MVP’si  Arina Fedorovtseva, 6 ace sayısı için, “Daha iyisi olabilir.” dedi. Başarılı oyuncu sözlerine şöyle devam etti:

“Bu formayı giydiğim, bu takımın bir parçası olduğum için son derece mutlu ve gururluyum. Bugün takım halinde çok iyi performans sergiledik. Sezona kupayla başladığımız için mutluyum. Taraftarların desteği bizim için paha biçilemez. Onların önünde oynamak anlamlı. Taraftarları da özlemişiz. Uzun bir ara oldu. Sezonun ilk günleri olmasına rağmen her şey iyi gidiyor. Her şey mükemmel seviyede diyebilirim. Lig ve Şampiyonlar Ligi için savaşacağız ve bunun için hazırız.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.