Köşe YazarlarıManşetLigler

Ufuk Soygür: “Türk Hava Yolları, VakıfBank’a mağlubiyeti tattırdı! Başarı tesadüf mü?”

Sitemizin Genel Yayın Yönetmeni Ufuk Soygür, “Türk Hava Yolları, VakıfBank’a mağlubiyeti tattırdı! Başarı tesadüf mü?” başlıklı yazısıyla sizlerle.

“Türk Hava Yolları, VakıfBank’a mağlubiyeti tattırdı! Başarı tesadüf mü?”

Türk Hava Yolları, Misli.com Sultanlar Ligi’nde 18. hafta maçında, 21 Kasım Cumartesi günü saat 14:00’da Vakıfbank Spor Sarayı’nda, Sultanlar Ligi’nde 32 maçtır yenilmeyen VakıfBank’ı 3-2 mağlup etti ve VakıfBank’a 33. maçında mağlubiyet duygusunu tattırdı.

Yazıma geçmeden önce başta yazmak istiyorum, her maçın ardından basın bülteni gönderen VakıfBank, bu mağlubiyetin ardından herhangi bir basın bülteni göndermedi. Böyle olmamalı, galibiyet için basın bülteni gönderiliyorsa, mağlubiyet için de gönderilmelidir. Sporda yenmekte var, yenilmekte. Bu durumu etik bulmadığımı ve VakıfBank Spor Kulübü’ne yakıştırmadığımı belirtmek isterim.

Değerli voleybol severler, bu maçın sonucu her iki takım açısından da sıradan bir sonuç değil. Ortada 32 maçlık bir galibiyet serisi var. Dile kolay, 32 maç! VakıfBank 33. maçında mağlup olurken, Türk Hava Yolları ise böyle bir rakibi, deplasmanda, 3-2’lik bir sonuçla yendi. Alınan bir yenilgiyle VakıfBank’ın takım olarak motivasyonunun düşeceğini sanmıyorum ama PR açısından bakıldığında küçük de olsa bir etkisi olur diye tahmin ediyorum. “33 maçtır yenilmez” demek başka, “33 maçta 32 galibiyet aldı” demek başka sonuçta.

Hiçbir başarı tesadüf değil

Bugün VakıfBank’ın Türkiye ve dünya platformundaki başarısı tesadüf olmadığı gibi, Türk Hava Yolları’nın da yükselişi ve başarısı tesadüf değil. Bunu önümüzdeki zamanlarda daha iyi göreceğiz. İki kulüp arasındaki orta nokta ve başarının çıkış noktasını size tek bir isimle özetlemek istiyorum: “İlker Aycı”.

Şimdi sizleri biraz geçmişe götüreyim, Türk Hava Yolları Spor Kulübü’nün bugün başkanlığını yapan İlker Aycı, bugünkü VakıfBank’ın geçmişteki başkanıdır. Kısacası, VakıfBank’ın Türkiye ve dünya platformunda geldiği başarılı nokta ile Türk Hava Yolları’nın yakın zamanda varacağı noktayı tahmin etmek güç değil. Ayrıca Türk Hava Yolları’ndaki Ramazan Yıldırım gerçeğini de unutmamak lazım. Bugün Türk Hava Yolları Spor Kulübü’nün Genel Sekreteri Ramazan Yıldırım, geçmişte uzun süre VakıfBank’ın menajerliğini yapmıştı. Yani diyeceğim o ki; hiçbir başarı tesadüf değil.

Pandemi nedeniyle her yerde olduğu gibi voleybolda da tatsız bir süreçten geçiyoruz ancak buna rağmen motivasyonunu düşürmeden voleybola yatırım yapan kulüplerimize ve süreci gayet iyi yöneten Türkiye Voleybol Federasyonu’na ve tüm yetkililere teşekkürlerimi sunuyorum.

Saygılarımla,

Yazının altında yer alan “Yorumlar” bölümüne yorumunuzu yazabilir, düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.