Ufuk Soygür: “Fenerbahçe ile Erkan Toğan’ın yolları neden ayrıldı?”

Sitemizin Genel Yayın Yönetmeni Ufuk Soygür, “Fenerbahçe ile Erkan Toğan’ın yolları neden ayrıldı?” başlıklı yazısıyla sizlerle.

Fenerbahçe ile Erkan Toğan’ın yolları neden ayrıldı?

Herkese merhaba değerli voleybol severler,

Transfer döneminin hareketli olduğu bu günlerde güzel transferler bizleri heyecanlandırırken, kulüplerin şaşırtan hamleleri bizleri bir o kadar şaşırtıyor. Başlıktan da anlaşılacağı gibi yazım Fenerbahçe ve Erkan Toğan ile ilgili. Çok şaşkınım ve merak ediyorum Erkan Toğan ile yollar neden ayrıldı? ayrılık nedeni olarak Erkan Toğan’a hangi gerekçe bildirildi?

Erkan Toğan göreve geleli 1 sezon oldu. Bu süreçte Fenerbahçe HDI Sigorta; 2020 AXA Sigorta Şampiyonlar Kupası’nda şampiyon oldu, AXA Sigorta Efeler Ligi’ni ikinci sırada tamamladı ve Erkekler AXA Sigorta Kupa Voley’de yarı final oynadı. Ve gelinen noktada kendisine teşekkür edilerek yollar ayrıldı.

Zoran Terzic yönetimindeki Fenerbahçe Opet ise 2019-2020 sezonunda; 2019 Spor Toto Şampiyonlar Kupası finalinde yer alamadı, Vestel Venus Sultanlar Ligi’ni ikinci sırada tamamladı ve Kadınlar AXA Sigorta Kupa Voley’de yarı final oynadı. Ve gelinen noktada geçtiğimiz sezon Zoran Terzic ile üç senelik sözleşme imzalandı.

Ben her zaman istikrardan yanayım, Fenerbahçe Zoran Terzic’e güvendi, arkasında durdu ve her şeye rağmen üç senelik daha sözleşme imzalarken, Erkan Toğan ile yollar neden ayrıldı?

Örneklemek gerekirse Giovanni Guidetti de VakıfBank’a ilk geldiğinde başarısız sezonlar da geçirdi, beklenmeyen mağlubiyetler de aldı. Ancak yönetim Giovanni Guidetti’nin arkasında durdu ve gelinen nokta ortada. Başarıdan bağımsız her sezon bir antrenör değiştirilirse uzun vadeli başarı ve istikrar yakalanması zor olacaktır.

Bana göre başarı istikrardan ibarettir. Artık olan oldu… Bundan sonrasına bakmak gerekir. Ancak kısa vadede başarı başarısızlık antrenörlere, uzun vadede ise yönetimlere yansıtılacaktır diye düşünüyorum.

Yazarın Diğer Yazıları
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.