ManşetMilli Takımlar

U17 Millilerimizden Faruk Eczacıbaşı’na ziyaret

Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün internet sitesinde yer alan haber şöyle:

U17 Millilerimizden Başkanımıza ziyaret

U17 Avrupa Şampiyonası’nda ikincilik elde eden 17 Yaş Altı Milli Takımımızda yer alan Eczacıbaşılı oyuncularımız ve altyapı antrenörümüz, Başkanımız Faruk Eczacıbaşı’nı ziyaret etti.

Başkanımız Faruk Eczacıbaşı’nın verdiği ziyarete, Yönetim Kurulu Üyemiz Sacit Basmacı, A Takımı Baş Antrenörümüz Marco Motta, Altyapı Menajerimiz Asuman Baş, U17 Milli Takımı kaptanı ve Eczacıbaşı Genç Takımı kaptanı Pelin Eroktay, orta oyuncumuz Dalia Wilson, pasörümüz Dilay Özdemir ve orta oyuncumuz Bianca İlayda Mumcular’la birlikte U17 Milli Takımının yardımcı antrenörlük görevini üstlenen altyapı antrenörümüz Ayhan Arın katıldı.

Başkanımız Faruk Eczacıbaşı, “Sizlere şampiyonluk yakışırdı. Çok büyük bir başarı elde ederek bizleri çok gururlandırdınız” sözleriyle oyuncularımızı ve antrenörümüzü tebrik etti ve onlara başarılarından ötürü birer hediye verdi.

Yönetim Kurulu Üyemiz Sacit Basmacı ise “Yeni jenerasyonun alttan emin adımlarla yükseldiğini görmek bizi çok mutlu ediyor. Sadece elde ettikleri başarılarla değil, Türk kadının yerinin dünyaya neden örnek olması gerektiğini göstererek de adlarından daha çok kez söz ettireceklerine inanıyoruz” dedi.

Altyapı antrenörümüz Ayhan Arın ise elde ettikleri başarıyı ve geçirdikleri kamp dönemini “Genç oyuncularımız ve kulübümüz adına çok verimli bir U17 Milli Takım kampı geçirdiğimizi düşünüyorum. Bizler için unutulmaz bir deneyim oldu. Başkanımıza ve tüm kulüp çalışanlarımıza, bizlerle bu heyecanı paylaştıkları ve bizleri her zaman destekledikleri için yürekten teşekkür ederiz” sözleriyle değerlendirdi.

17 Yaş Altı Millilerimiz, namağlup yükseldikleri U17 Avrupa Şampiyonası final maçında Rusya’ya 3-1 mağlup olarak gümüş madalya elde etmiş, kaptan Pelin Eroktay “En İyi Pasör Çaprazı” seçilerek turnuvanın Rüya Takımına girmişti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.