Sultanlar LigiManşet

Eczacıbaşı Spor Kulübü ile Okyanus Kolejleri güçlerini birleştirdi

Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün internet sitesinde yer alan haber şöyle:

Okyanus Kolejleri’yle hem eğitim hem spor

Kurulduğu günden bu yana sadece sporcu yetiştirmeye değil kız çocuklarını topluma kazandırmaya da odaklanan Kulübümüz, Türkiye’nin adını defalarca spor, sanat ve bilimle dünyaya duyuran Okyanus Kolejleri’yle sporcu eğitimi konusunda güçlerini birleştirdi.

Okyanus Koleji Kemerburgaz Kampüsü’nde gerçekleşen basın lansmanına, Okyanus Kolejleri Genel Müdürü Lokman Demiray, Kulübümüz Yönetim Kurulu Üyesi Sacit Basmacı, Takım Menajerimiz Nalan Ural’ın yanı sıra takım kaptanımız Simge Aköz, milli oyuncumuz Hande Baladın ile Okyanus Koleji’nde okuyan altyapı oyuncumuz Pelin Eroktay katıldı.

Lansmanda, Eczacıbaşı Spor Kulübü ve Okyanus Kolejleri arasındaki iş birliğiyle ilgili görüşlerini dile getiren Okyanus Kolejleri Genel Müdürü Lokman Demiray, “Türkiye’de açıldığı günden bu yana 26 kampüsüyle sporun her alanına destek vermeyi amaçlayan Okyanus Kolejleri olarak, voleybol denince dünyada akla ilk gelen kulüp olan Eczacıbaşı Spor Kulübü’yle böyle bir ortaklık için masaya oturmak bizlere onur verdi. Kurulduğumuzdan beri yetenek odaklıyız. Eczacıbaşı Spor Kulübü gibi büyük kulüplerle çalışarak bu yetenekleri açığa çıkarıyoruz. Üzerimize düşen görevi vizyonumuz doğrultusunda yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Eğitimin katkısına değinen Yönetim Kurulu Üyemiz Sacit Basmacı ise, “Spordan bahsedince başarı kavramı ön plana gelir ancak bizim temel amacımız bunun ötesinde. Türk kadınının toplumda hak ettiği yeri almasını istiyor, imkân verildiğinde en az erkekler kadar başarı elde edebilecek konumda olduklarını Türkiye’ye ve tüm dünyaya gösterebilmeyi hedefliyoruz. Amacımız iyi sporcular, eğitimli yurttaşlar üretmek ve bizce eğitim katkısı bu sürecin en kritik anahtarı. Yıllardır bu tarz anlaşmalar yapıyoruz. Okyanus Kolejleri’yle bu süreci devam ettirerek amacımız doğrultusunda yürüdüğümüz için çok gururluyuz” dedi.

İşbirliğinin kulübümüz açısından önemini anlatan Genel Menajerimiz Nalan Ural, “Bizim gibi altyapıya önem veren kulüplerin yatırımlarıyla birlikte kadın voleybolu bugün ileri bir düzeyde. Kulübümüzde sistem düzenli bir şekilde kadın rol modeller yetiştirme üzerine kuruldu. Eczacıbaşı Spor Kulübü vizyonu yalnızca oyuncu yetiştirmek değil, kendi hayatını devam ettirebilen, ayakları yere sağlam basan, özgüvenli ve yabancı dil eğitimi olan bireyler yetiştirmektir. Bunu da Okyanus Kolejleri’yle yaptığımız işbirliği sayesinde en iyi şekilde yapabileceğimizi fark ettik” sözleriyle görüşlerini aktardı.

Sporculuğu ve liderliğiyle genç sporculara önemli bir örnek olan kaptanımız Simge Aköz, “Kadına verilen değerin daha da ön planda olduğu bir dönemde, böyle iki değerli markanın işbirliğinden ötürü çok mutluyuz. Gönül isterdi ki ben de burada okuyabilseydim. Umarım Okyanus Kolejleri uluslararası alanda elde ettiği başarılara, kulübümüzde oynayan genç arkadaşlarımızla birlikte yenilerini ekler” dedi.

Altyapımızdan yetişen milli oyuncu Hande Baladın ise, “Spora ve eğitime yatırım yapan bir işbirliğine tanıklık etmek harika. Türkiye’de okul ve sporu birlikte yürütmek maalesef kolay değil. Umarım bu gibi eğitim ve spor anlaşmaları devam eder ve voleybolumuz bu sayede daha fazla yeni yetenek ve başarılar kazanır” sözleriyle görüşlerini aktardı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.