Köşe YazarlarıManşetÜst Manşet

Ufuk Soygür: “Dereyi Geçerken At Değiştirilmez”

Sitemizin Genel Yayın Yönetmeni Ufuk Soygür, “Dereyi Geçerken At Değiştirilmez” başlıklı yazısıyla sizlerle.

Dereyi Geçerken At Değiştirilmez

Değerli voleybol severler, bu yazımı Misli.com Sultanlar Ligi takımlarından Kuzeyboru ve yönetimi için yazıyorum.

Toplamda oynadığı 20 maçın 7’sini kazanan, 13’ünü ise kaybeden Kuzeyboru, puan durumunda 11. sırada yer alıyor. Oynadığı son 8 maçtan da mağlubiyetle ayrılan Kuzeyboru’da baş antrenör Tuncay Öcal ve yardımcı antrenör Ömer Görgülü ile yollar ayrıldı ve baş antrenörlük görevi için Suphi Doğancı ile anlaşıldı.

Yukarıdaki tablo alışılageldik gelmiyor mu? Takım kötü gidince antrenörlere teşekkür et, yenisiyle anlaş. Bu en kolay yöntem.

Bu işlerin içinde para, emek ve vakit var. Dolayısıyla kervan yolda düzülür mantığıyla, takım başarısız gidiyor, antrenörü değiştirelim mantığıyla bu işler olmaz. Yazık değil mi bunca emeğe? 20 maç oynandı… Antrenörlerin kapasiteleri doğrultusunda ellerinden geleni yaptığından kuşkum yok. Burada dikkat çekmek istediğim nokta; şubeyi yöneten bir yönetici takımlarındaki açıkları ve yaşanabilecekleri en baştan öngörmeli ve iyi bir planlama yapmalı. Aksi halde yaşanan tabloda olduğu gibi kimse mutlu olmaz.

Suphi Doğancı için söyleyecek sözüm yok, başarılar dilerim, başarısı zaten ortada. Ancak kimse bu değişiklikle beraber takımın uçmasını beklemesin. Suphi Doğancı’nın şapkadan tavşan çıkartacak hali yok. Neticede sezonun yarısından çoğu bitmiş, takımı da kendisi kurmamış ve ayrıca bunun bir adaptasyon süreci de var.

“Dereyi geçerken at değiştirilmez” diye bir atasözü var, bilirsiniz. Ben de bu söze katılıyorum. Bu değişikliğin takıma ne kadar katkısı olacak? izleyip göreceğiz…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.