Köşe YazarlarıManşet

“Türk Antrenörlerimiz Marka Olma Yolunda”

Voleybol Magazin Genel Yayın Yönetmeni Ufuk Soygür, “Türk Antrenörlerimiz Marka Olma Yolunda” başlıklı köşe yazısıyla sizlerle.

Türk Antrenörlerimiz Marka Olma Yolunda

Filenin Sultanları’nın FIVB Voleybol Milletler Ligi Şampiyonluğu, dünya sıralamasında birinci sırada yer alması ve Filenin Efeleri’nin FIVB Challenger Kupası Şampiyonluğu ile voleybolumuzun popülaritesi oldukça yükseldi. Tabi ki bu yükseliş voleybolun marka değerine de yansıyor. Ancak başarı dünden bugüne gelen bir şey değil, vizyon işi, plan program işi en önemlisi de sabır işi. Yapılan yatırımlar bugün meyvelerini veriyor… Başta TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ olmak üzere bu başarılarda emeği geçen A’dan Z’ye herkesi tebrik ediyorum.

Filenin Sultanları ve Filenin Efeleri konuşulsun, alkışlansın, sonuna kadar hak ettiler. Ama bir konuda dikkat çekmek istiyorum; voleybol camiası olarak Türk antrenörlerimizi de konuşalım, aklışlayalım ve takdir edelim. Bildiğiniz gibi dünya voleybolunda İtalyanlar antrenörlükte bir markadır. Türk antrenörlerimiz de marka olma yolunda ilerliyorlar. Örnek olarak; başlayacak olan Avrupa Şampiyonası’nda üç ülke, milli takımını Türk antrenörlere emanet etti. Yunus Öçal Yunanistan, Ataman Güneyligil Azerbaycan ve Ferhat Akbaş Hırvatistan Kadın Voleybol Milli Takımlarının başında.

Avrupa Şampiyonası’nda başta Filenin Sultanları olmak üzere; Türk antrenörlerimize de başarılar diliyorum.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.