Köşe YazarlarıManşet

Ufuk Soygür: “Kebap organizasyonları ve bunun sosyal medyaya yansıması”

Sitemizin Genel Yayın Yönetmeni Ufuk Soygür, “Kebap organizasyonları ve bunun sosyal medyaya yansıması” başlıklı yazısıyla sizlerle.

Kebap organizasyonları ve bunun sosyal medyaya yansıması

Değerli voleybol severler, herkese merhaba,

Uzun süredir tüm dünya pandemiyle mücadele etmeye devam ediyor. Sağlık Bakanlığı’mızın bu konudaki titiz, hassas ve özenli çalışmaları takdire şayan. Voleybol özeline gelecek olursak Türkiye Voleybol Federasyonu da şuana kadar gayet iyi bir çalışma içerisinde. Federasyonun hazırladığı Pandemi Sürecinde Spora Dönüş Kılavuzu bunun bir göstergesi. Federasyon Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’ı tanıyanlar bilir, kendisi, her bir sporcuyu evladı gibi görür ve onların kıllarına zarar gelmemesi için maksimum düzeyde özen gösterir.

Voleybolda Covid-19’la ilgili maalesef üzücü haberler alıyoruz. Bursa Büyükşehir Belediyespor’dan 1 kişinin, Nilüfer Belediyespor’dan ise 10’un üzerinde kişinin Covid-19 olduğu öğrenildi. Kendilerine acil şifalar diliyorum.

Herkes bu virüs belasıyla mücadelesini sürdürürken, üstüne üstlük virüs bulaşmış ve sağlığına kavuşmak için karantinada bulunan sporcular varken, bunlar yokmuş gibi davranıp, mangal, kebap ve benzeri organizasyonlar yapıp, sosyal mesafeyi, maskeyi gözardı edip, bunları sosyal medyada paylaşan kulüp ya da kişiler maalesef var… Yalnızca bu tür organizasyonlar değil çeşitli imza törenlerinde de sosyal mesafe ve maskenin gözardı edildiği maalesef görülmekte.

Elbette yemek yenir, imzalar atılır, ancak, bu süreçte dikkat edilmesi, önlemi alınması gereken şeyler var. Bunlara dikkat etmeyip, bir de bunları sosyal medya hesaplarından paylaşınca, insanlara yanlış örnek olunuyor.

Şimdi içinizden şöyle diyebilirsiniz; “sitenizde bu tür haberlere yer veriyorsunuz. O zaman bu tür haberlere de yer vermeyin.” Şöyle bir açıklama yapayım; yazdıklarım sitenin değil, şahsi fikrimdir.

Kısacası bu yazımdaki mesaj gayet net: “Hassasiyet”. Kimse bana bir şey olmaz demesin! Herkes maksimum düzeyde özen göstersin, güzel örnek olsun ve kendine dikkat etsin.

Maske + Sosyal mesafeye dikkat!

Kalın sağlıcakla…

Saygılarımla,
Ufuk Soygür
29.07.2020

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.