ManşetLiglerMilli Takımlar

“Tokyo 2020 Team Türkiye Koleksiyonu” Tanıtıldı

Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları ve Paralimpik Oyunlar için hazırlanan; seyahat, seremoni kıyafeti ve sportif kıyafetlerden oluşan “Tokyo 2020 Team Türkiye Koleksiyonu” 23 Haziran Olimpik Gün’de tanıtıldı.

Tanıtıma; Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncusu Naz Aydemir Akyol, olimpik ve paralimpik sporcular ile sanat ve moda camiası da katıldı. A Milli Kadın Voleybol Takımı sporcusu Naz Aydemir Akyol ayrıca koleksiyonun tanıtımında görev aldı.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, organizasyon öncesinde basın mensuplarına “Tokyo 2020 Team Türkiye Koleksiyonu” ile ilgili olarak: “İnanıyorum ki olimpiyat sürecinde kullanacağımız bu kıyafetler ayrı bir başarıyı ortaya koyacak. Sporcularımızı dünyanın en önemli tasarım ve markalarına emanet ettik. Tasarımları kültürümüzü yansıtan desen ve motiflerle birleştirdik. Şanlı bayrağımızın rengini Tokyo 2020 rengi olan lacivertle bir araya getirdik. Team Türkiye koleksiyonunun ilhamını köklerinden alan güçlü yaklaşımıyla sporcularımızın iletişimi açısından olumlu katkılar sağlayacağını düşünüyoruz” sözlerini aktardı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.