ManşetLiglerDünya ve Avrupa

Polina Rahimova: “Voleybol Benim Hayatım”

Ülkemizde Fenerbahce Opet ve THY formalarını giyen Azerbaycan’lı voleybol yıldızı Polina Rahimova yeni FIVB sporcular komisyonu için aday listesinde yer aldı.

Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB), 11’i kadın 5’i erkek 16 sporcudan oluşan, Azerbaycan’lı Voleybolcu Polina Rahimova’nın da yer aldığı FIVB Sporcular Komisyonu seçimleri için uygun adayların listesini açıkladı.

Yıldız voleybolcu Polina Rahimova, ‘’ Voleybol benim hayatım ve şimdi ona bana kazandırdıklarını geri verme zamanı. Farklı kıtalarda ve farklı ülkelerde üst düzey voleybol oynadım: Avrupa, Asya ve Güney Amerika’da. Dünya rekoru kırdım, çok ödül kazandım. Farklı voleybol kültürleri öğrendim. Hayatımın yarısından fazlasında voleybol dünyasındayım ve yakın gelecekte çocuklarımızın da yanında olacağım. Çocuklarımıza daha iyi bir yaşam kurmak için iyi bir şans ve deneyimlerimi voleybola aç olan genç oyuncularla paylaşmak istiyorum ’’ dedi.

2016 CEV Kadınlar Avrupa Ligi MVP’si, ‘’ Dünya barışı istiyorum. Ülkem İkinci Karabağ Savaşı’ndan yeni çıktı. Bu savaş sırasında ailelerini kaybeden birçok çocuk var. Onlara rehabilitasyon sürecinde yardım etmek istiyorum. Bunu yapabilmenin en iyi yollarından biri voleyboldur. Federasyonum ve ben bu çocukların hayatta kalmasına yardım edeceğiz. Hayatımda hobi olarak birçok kez seyahat ettim. Ama şimdi voleybol tutkusu olan ve voleybolu seven ancak voleybolu iyi organize edemeyen ülkelere getirmek için elimden geldiğince seyahat etmek istiyorum. FIVB voleybol yardım projelerinin bir parçası olmaya hazırım’’ diye ekledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.