Köşe YazarlarıManşetLigler

Sırma Üç: “Heyecanla Beklenen Alt Yapı Maçları Nihayet Başlıyor”

Sitemizin köşe yazarı Sırma Üç, “Heyecanla Beklenen Alt Yapı Maçları Nihayet Başlıyor” başlıklı köşe yazısıyla sizlerle.

Heyecanla Beklenen Alt Yapı Maçları Nihayet Başlıyor

Pandemi nedeniyle Mart 2020’de sezonu kapatan alt yapı takımları 2020-2021 sezonunda hiç maç yapamadılar, ancak bugünlerde 2021-2022 sezonu maçlarına hazırlanıyorlar.

Sporcular heyecanlı, veliler istekli, kulüp takımları maç oynamaya hazır…

Akıllara takılan tek bir soru var: Nasıl?

 • Hangi salonlarda maç oynayacağız?
  Pandemi öncesinde maç oynadığımız salonları anımsarsak aklımıza ilk gelen şey personel yetersizliği nedeniyle temizlik ve denetimdeki aksaklıklar olacak. Peki bu salonlara ek personel alındı mı, salonlar temiz olacak mı, girişte hes kodu kontrolü, ateş ölçümü vs yapacak görevli olacak mı?
 • Okullarda öğretmenlerin aşılarını tamamlamış olması bekleniyor, peki hakemler ve diğer görevliler aşılarını yaptırmış durumda olacaklar mı?
  Bununla ilgili bir kural var mı, hakem atamaları yapılırken aşılarını tamamlamış olan hakemlere öncelik verilecek mi?
 • Gençlik Spor İl Müdürlükleri’nin sorumluluğunda gerçekleştirilecek alt yapı maçlarında TVF’nin yayınladığı pandemi önlemlerine uyulacak mı?
  Uyulmayacaksa hangi kurallar çerçevesinde hareket edilecek?
 • Bir takımda RİSKLİ sporcu varsa takımın maçı ertelenecek mi?
  Riskli sporcuların karantina süreleri ile ilgili hangi referanslara uygun hareket edilecek?
 • Bu özel koşullara uygun olarak farklı statüler, farklı fikstürler hazırlanıyor mu?
  Riskleri azaltmak ve sezonu sağlıklı biçimde sürdürebilmek için maç sayıları ile ilgili olarak sınırlandırma gelecek mi, yoksa iki sezon önceki anlayışla “mümkün olduğu kadar çok maç oynayalım” fikri ile mi hareket edilecek?

İzmir maçları 9 Ekim Cumartesi günü başladı. İzmir Voleybol İl Temsilciği tarafından yukarıdaki soruların yanıtları kısmen sözlü olarak verildi, açıklamalar yapıldı ancak yazılı bir açıklama gelmedi.

İstanbul, Ankara gibi çok sayıda takımın bulunduğu illerde maçların kasım ayı başında başlaması bekleniyor. İstanbul’da liglere katılım için son başvuru tarihi 15 Ekim.

Sevgili sporcu velileri, lütfen maçların güvenli ve sağlıklı biçimde sürdürülebilmesi için NASIL? sorusunu sorarak yanıtını almaya çalışın.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.