2. LigManşetLigler

Eskişehir Mihalıççık Spor’da ilginç derin beyin antrenmanı

Eskişehir kadın voleybol takımlarından Mihalıççık takımının davetlisi olarak İstanbul’dan derin beyin kurucusu Oğuzhan Gözek ve ekibinin katıldığı antrenmanda, oyunculara beyin antrenmanı gerçekleştirildi.
Antrenmanda oyuncuların bir hayli neşeli olduğu ve alman metodu hareketlerin yapıldığı çalışmada eğlence görülmeye değerdi.
Oğuzhan Gözek’in programla ilgili yaptığı açıklamada; Dikkat,odaklanma konsantrasyon ve hafıza gibi yetilerde artış sağlayan bir eğitim metodu.Amacımız baskı altında, hızlı, çabuk ve doğru karar alıp vermeyi sağlayan ve nöronlar(hücre) arasında bağlantılar oluşturarak beynimizin gelişmesini sağlayarak zihinsel performansı arttırmaktır dedi.
Program beynimizin hem sağ hem de sol tarafına da meydan okuyarak şaşırtıcı ve yenilikçi imkanlar sunmayı vaad eder.Çünkü beyin yeni olanı sever.Oynanan oyunlarda son bölümlere doğru beynimizin akordu bozulabiliyor. Müsabakaların sonuna kadar dikkatini koruyan ve sürdürebilenler başarılı olabiliyor.Avrupa’da tüm branşlarda özel beyin antrenmanları yapılıyor.Ülkemiz içinde bu tür uygulamaların çoğalması ve uluslararası düzeyde takım sporlarında yarışabilmeli ve sonunu getirebilmeliyiz.
Son söz olarak şunu söyleyebilirim. ”Yapılmayanı yaparsanız beyniniz uyanmaya başlar.”
Beyni ne kadar çok çeşitliliğe maruz bırakırsanız  o kadar gelişir ve güçlenir.
Mihalıççık takımı yöneticilerine, teknik ekibe ve oyuncularına merak ve tutkuları için teşekkür ederim. Türkiye’de umarım bir ilk olur.
#derinbeyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.