Köşe YazarlarıManşetLigler

Ufuk Soygür, “Tebrikler Filenin Sultanları, kazandırdıklarınız bronzdan çok daha değerli!”

Sitemizin Genel Yayın Yönetmeni Ufuk Soygür, “Tebrikler Filenin Sultanları, kazandırdıklarınız bronzdan çok daha değerli!” başlıklı yazısıyla sizlerle.

Tebrikler Filenin Sultanları, kazandırdıklarınız bronzdan çok daha değerli!

Tebrikler Filenin Sultanları! Türk bayrağımızı, ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için, uzun süre ailenizden, sevdiklerinizden uzak kaldınız, yeri geldi fedakarca tatil yapmadan çalıştınız, oradan oraya seyahat ettiniz. Teşekkür ediyor, can-ı gönülden kutluyorum.

Sayenizde Türkiye’de hiç olmadığı kadar voleybol konuşulmaya başladı, maçlarımız kurulan dev ekranlarda izleyiciyle buluştu ve en önemlisi de sizler sayesinde bir çok kız çocuğu gelecekte Filenin Sultanı olabilmek için voleybola başlayacak.

Aslında bizlere kazandırdığınız ve hissettirdiğiniz mutluluk, gurur, kazandığınız bronzdan çok daha değerli!

Bu başarı, dünden bugüne kazanılmış bir başarı değil, uzun süreli bir proje ve sistemin meyvesidir. Diyebilirsiniz; Avrupa Şampiyonası’nda altın veya gümüş olabilirdi veya olimpiyatlarda ilk 3’e girebilirdik. Ancak benim kastettiğim başarı o değil. Bugün “voleybol” denildiğinde hissettiğimizdir.

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’ı da ayrıca tebrik etmek istiyorum. Bu başarıya çok büyük katkısı var, hiç bir zaman sporcuları yalnız bırakmadı ve hiç birini kendi evladından ayırmadı. Bazı şeyler yalnızca sahadaki antrenmanla olmuyor, mental anlamda inanmak ve bir aile olgusunu yaratmak, hissettirmek çok mühim. İşte Üstündağ bunu başardı. Sporcularla ilişkisi bir baba-kız ilişkisinden farksız.

Bir teşekkür de TRT’ye. Sayenizde, yayınlarınızla Türk voleybolumuz daha geniş kitlelere ulaşabildi, büyük katkılar sundunuz. Voleybolumuzun yanında olduğunuz için tüm TRT ailesine teşekkürler.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.