Dünya ve Avrupa

“Avantajlı bir skor elde edip deplasmanda turu geçmek istiyoruz”

Galatasaray Spor Kulübü’nün internet sitesinde yer alan haber şöyle:

“Avantajlı bir skor elde edip deplasmanda turu geçmek istiyoruz”

Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız, 2023 CEV Kupası 16’lı final turu ilk maçında Avusturya’nın Union Raiffeisen Waldviertel takımını konuk edecek.

Karşılaşma öncesi Başantrenör Umut Çakır, yardımcı antrenör Osman Çakıray ve takım kaptanı Selçuk Keskin, Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Avantajlı bir skor almak istediklerini belirten başantrenörümüz Umut Çakır, “İlk Avrupa Kupası maçımız. Bundan önce haftada 1 maç oynuyorduk, şimdi Avrupa maçlarımız başladı. Önümüzdeki hafta içi deplasmana gideceğiz. Dönünce de zor bir deplasmanımız var. Bizim kendimizi geliştirmemiz açısından da önemli bir maç olduğunu düşünüyorum. Hafife almamamız gereken bir rakip. Burada açıkçası avantajlı bir skor almak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.  

Hazır olduklarını ve gereken sonucu alacaklarını söyleyen yardımcı antrenörümüz Osman Çakıray, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Oldukça yoğun bir tempo bizim için. 14 gün içerisinde 5 tane maç oynamış olacağız. Ligdeki maçlarımız da çok kıymetli, çok zor maçlar. İzlediğiniz takım orada farklı burada farklı oynayabilir. Biz her türlü hazırız. İnşallah gereken sonucu alacağız.”

Turu geçmek istediklerini belirten takım kaptanımız Selçuk Keskin ise şunları söyledi:

“İlk turlar her zaman zordur. Avrupa Kupası bizim için çok önemli. İlk maçta kendi evimizde avantaj sağlamak istiyoruz. Galatasaray’ın kuruluş amacı Avrupa’da Türk olmayan takımları yenmek. Biz de iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz. Burada avantajlı bir skor elde edip, deplasmanda da turu geçmek istiyoruz. Gelecek hafta da Avusturya’da oynayacağız. Zor bir maç bizi bekliyor. Avrupa Kupaları’nı çok özledik. İnşallah coşku ve sevinçle, taraftarlarımızla birlikte avantajlı bir skor elde edebiliriz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.