ManşetLiglerDünya ve Avrupa

3 Temsilcimiz, Challenge Kupası Son 16 ve Çeyrek Final Turu’na Ev Sahipliği Yapacak

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV), Şampiyonlar Ligi’nin ardından Challenge Kupası’nın da bu yılki edisyonunda koronavirüs pandemisi nedeniyle bazı değişikliğe gitti.

Çift maç eleme usulüne göre oynanan CEV Challenge Kupası’nda karşılaşmalar (son 16 turu ve çeyrek final turu), alt alta aynı çatala denk gelen dört takımın aynı şehirde 1 organizatör takımın ev sahipliğinde düzenlenecek. Son 16 turu ve çeyrek final turları ise birer maç üzerinden oynanacak.

Kulüp ve ulusal federasyon temsilcilerinin katılımıyla yapılan video konferansın ardından, Challenge Kupası’nda son 16 turu ve çeyrek final etaplarına ev sahipliği yapacak takımlar belli oldu.

ERKEKLER

Erkekler kategorisindeki temsilcilerimizden Halkbank, 15-17 Aralık 2020 tarihleri arasında son 16 turu (1/8) ve çeyrek final turu (1/4) karşılaşmalarına Ankara’da ev sahipliği yapacak.

Halkbank’ın ev sahipliğinde düzenlenecek etaplarda eşleşmeler şu şekilde:

Son 16 Turu
Halkbank – Sport Lisbon e Benfica (Portekiz)
Sollentuna VC (İsveç) – AS Cannes (Fransa)

Çeyrek Final
Halkbank – Sport Lisbon e Benfica (Portekiz) Maçının Galibi / Sollentuna VC (İsveç) – AS Cannes (Fransa) Maçının Galibi

Erkekler kategorisindeki bir diğer temsilcimiz Ziraat Bankkart ise, 08-10 Aralık 2020 tarihleri arasında son 16 turu (1/8) ve çeyrek final turu (1/4) karşılaşmalarına Ankara’da ev sahipliği yapacak.

Ziraat Bankkart’ın ev sahipliğinde düzenlenecek etaplarda eşleşmeler şu şekilde:

Son 16 Turu (1/8)
Ziraat Bankkart – Omonia Nicosia (Güney Kıbrıs Rum Kesimi)
PANU VK (Estonya) – Bye

Çeyrek Final (1/4)
Ziraat Bankkart-Omonia Nicosia Maçının Galibi – PANU VK

KADINLAR

Kadınlar kategorisindeki temsilcilerimizden Sistem9 Yeşilyurt, 15-17 Aralık 2020 tarihleri arasında son 16 turu (1/8) ve çeyrek final turu (1/4) karşılaşmalarına İstanbul’da ev sahipliği yapacak.

Son 16 Turu
Sistem9 Yeşilyurt – TK Kaunas VDU (Litvanya)
ASKÖ Steelvolleys Linz-Steg (Avusturya)-UVC Holding Graz (Avusturya) Maçının Galibi / Jedintso Stara Pazova (Sırbistan)-Kairos Ponta Delgada (Portekiz) Maçının Galibi

Çeyrek Final
Sistem9 Yeşilyurt – TK Kaunas VDU (Litvanya) Maçının Galibi / ASKÖ Steelvolleys Linz-Steg (Avusturya)-UVC Holding Graz (Avusturya) Maçının Galibi / Jedintso Stara Pazova (Sırbistan)-Kairos Ponta Delgada (Portekiz) Maçının Galibi

Kadınlar kategorisindeki bir diğer temsilcimiz Türk Hava Yolları ise, 15-17 Aralık 2020 tarihleri arasında son 16 turu (1/8) ve çeyrek final turu (1/4) karşılaşmalarını İspanya’da oynayacak.

Son 16 Turu
Türk Hava Yolları – C.S.M. Lugoj (Romanya)
CV Gran Canaria (İspanya) – Vandeouvre Nancy VB (Fransa)

Çeyrek Final
Türk Hava Yolları – C.S.M. Lugoj (Romanya) Maçının Galibi / CV Gran Canaria (İspanya) – Vandeouvre Nancy VB (Fransa) Maçının Galibi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.