Volkan Done: Türkiye Kupası’nı istiyoruz

Volkan Done: Türkiye Kupası’nı istiyoruz
16.03.2021
A+
A-

Kupayı kazanmak istiyoruz

Halkbank’ın milli liberosu Volkan Döne, üç kupa hedefi ile başladıkları sezonu Türkiye Kupası ile taçlandırmak istediklerini söyledi.

Tecrübeli oyuncu, “Lig, Challenge Kupası ve Türkiye Kupasında iddialıydık. Ağustos ayından bu yana hedeflerimiz için çalışıyorduk. Şanssız yenilgiler bizi şampiyonluk hedefinden uzaklaştırdı. Elbette moral olarak olumsuz etkilendik. Ancak, biz Halkbank takımıyız. Bizde hedefler bitmez. Şu anda Türkiye Kupası’nı kazanmak için kenetlendik. Mental, fiziksel ve teknik olarak maksimum çalışıyoruz. Kupayı kazanmak için varımızı yoğumuzu sahaya koyacağız. Başaracağımıza da inanıyoruz. Arkadaşlarımla birlikte bu sezonu kupayla taçlandırmak arzusundayız” diyerek kupaya verdikleri önemi anlattı.

İlkokuldan bu yana

Voleybola ilkokulda başladığını, 17 yaşından bu yana liglerde forma giydiğini, bu karşın kazanılan bir kupası olmadığını anlatan Döne, “Halkbank, geçmişi ile, hedefleri ile be arzusuna ulaşabileceğim en büyük camia. Şu anda tek hedefimiz kupa ve onu çok istiyoruz” diye konuştu. 

Severek oynuyorum

“Voleybolu hem severek oynuyorum hem de ekmeğimi buradan kazanıyorum. Hem de diğer insanlardan farklı olarak zinde kalıyorum. Bence bu, bulunmaz bir nimet” diye başarılı libero, ailesinin her zaman yanında ve destek olduğunu dile getirdi. Döne, “Kazanmışsak, sevincimi çoğaltıyorlar, yenilmişsek üzüntümü paylaşarak azaltıyorlar” dedi.

Sahadaki hırslı yapısının kazanma odaklı felsefesinden kaynaklandığını dile getiren Volkan Döne, “Ben pes etmem. Her zaman en iyisini ve kazanmak isterim. Bu da benim oyunuma yansıyor. Çabalıyorum” diye konuştu.

Milli Takım hedefine kavuştu

Döne şöyle devam etti:

“Fındıklıspor ligdeydi, ben altyapıda oynuyordum. A Takım oyuncularını gözlediğimde onlardan daha iyi yerlere geleceğim diye bir karar verdim. Milli takım oyuncusu olmayı hedefime koydum. Hayallerimin peşinden koştum, hiçbir zaman bırakmadım. 32 yaşımda milli takım formasına kavuştum. Kariyerimin son anına kadar da oralarda olmak istiyorum.”

Bu seneki üstün formunu da değerlendiren Volkan döne şunları söyledi:

“Çok istiyorum. Kariyerimde bir kupa kaldırmak kısmet olmadı. Kupa kazanan bir takımın parçası olmak istiyorum. Bunun için de savaşıyorum. Hem takım arkadaşlarıma yardımcı olmak hem kupa kazanmak için üstün bir çaba harcıyorum.”

Halkbank bir marka

Volkan Döne, yurtdışında oynamak gibi bir düşünceyi her zaman beslediğini ancak takımların yabancı oyuncu hakkını liberodan yana kullanmasının çok görülür bir durum olmadığı için bunun hayata geçmeyeceğini de bildiğini ifade etti. Döne, “Bu nedenle oynadığım takımlar ve milli formaya en iyisini vermeye çalışıyorum” dedi.

Formasını giydiği Halkbank’ın voleybolda bir marka olduğuna işaret eden başarılı oyuncu, “Şampiyonluklar yaşayan, hedefleri her zaman zirve olan, herkesin oynamak istediği bir kulüpteyim. Ben de takımımın bu hedeflerine ulaşmasında katkı yapabilmek için buradayım. Tecrübemi, performansımı bunun için sergiliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.