TVFManşetLigler

TVF ile Ankara Üniversitesi Arasında Kurumsal İş Birliği Protokolü İmzalandı

Türkiye Voleybol Federasyonu ve Ankara Üniversitesi arasında; eğitim, öğretim, araştırma ve sınav faaliyetleri ile uluslararası AB projelerini kapsayan kurumsal iş birliği protokolü imzalandı.

Ankara Üniversitesi Rektörlüğü’nde düzenlenen imza törenine; TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hicabi Kırlangıç, Prof Dr. Mustafa Fener, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Semiyha Tunceli, Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Sunay, Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Hidayet Süha Yüksel, Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulkadir Güreri Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Nevzat Özel, Genel Sekreter Ömer Nadir Soylu, Genel Sekreter Yardımcısı Hakkı Ener Elçi, Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Görevlisi Onur Hoşnut, TVF Spor Organizasyonları ve Uluslararası Faaliyetler Yetkilisi Şara Altürk ve Fabrika Voleybol Koordinatörü Fuat Fırat katıldı.

İmza töreninde konuşan Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ‘’ Kıymetli hocam, üniversitemizin değerli yöneticileri, çalışma arkadaşları ve federasyonumuzun değerli temsilcileri bu güzel günde bir arada olmaktan dolayı çok mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Bu özel günde Türk voleybolunun takım sıralamasında ilk dörtte olduğunu, belki de ülkemizde takım sıralamasında en iyi derecenin voleybolda olduğunu söylemeliyim. Biz, başarının sürdürülebilirliğini ve devamlılığını sağlamak için mücadele ediyoruz. Bunu da geldiğimiz noktada başardığımızı düşünüyoruz. Önümüzdeki günlerde Filenin Efeleri Dünya Şampiyonası’nda mücadele edecek. A Milli Kadın Voleybol Takımımız da A Milli Erkek Voleybol Takımımız da en geç yaş ortalamasına sahip üç takımdan birisi konumunda bulunuyor.

Ben ülkemizin çok değerli, kıymetli eğitim kurumlarından olan Ankara Üniversitesi’yle böyle bir protokolü imzaladığımız; voleybola, Türk sporuna katkı sağladığımız için çok mutluyum. Sizlerin desteğini almak, sizi yanımızda görmek bizim için ilham kaynağı, bir motivasyon unsuru. İş birliğimizin hali hazırda örnekleri var. Ne zaman ihtiyacımız olsa Onur Hoşnut hocamız ile bizim ekibimiz çok verimli ve başarılı çalışmalar yaptılar. Avrupa Birliği projelerinde bizlere çok değerli destekleriniz oldu. Herkesin huzurunda size teşekkürlerimizi sunuyoruz. Farklı projelerde iş birliğimizi büyüterek hem Türk sporuna, hem Türk voleyboluna büyük katkılar sağlayacağımızı düşünüyorum. Voleybol camiası adına TVF Başkanı olarak protokolümüzün hayırlı olmasını diliyorum.’’ dedi.

İmza töreninde Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar da, ‘’Türkiye Voleybol Federasyonu’nun değerli Başkanı dostum Mehmet Akif Üstündağ’ı, federasyonumuzun ve üniversitemizin değerli temsilcilerini selamlıyorum. Son yıllardaki gurur kaynağımız voleybol branşının temsilcisi federasyonumuz ile iş birliği protokolü imzalıyoruz. Bu protokol ile birlikte eğitim, öğretim, sınav ve araştırma konularında voleybol sporuna hizmet etmenin gururunu yaşayacağız. Voleybol son yıllarda uluslararası alanda göğsümüzü kabartan bir spor dalı. Erkek ve kadın takımlarımız çok önemli başarılara imza atıyorlar. En son Ankara’da organize edilen Milletler Ligi’nde takımımız başarılı bir hafta geçirdi. Umuyoruz ki al bayrağımızı en üstlere çıkaracaklar. Bu protokol ile biz de aslında yalnızca federasyonumuza değil ülkemize hizmet etmiş olacağız. Takımlarımızın alacağı başarılarda bizim de katkımız olacağından gurur duyacağımızı eklemek istiyorum ve protokolün hayırlı olmasını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.

İmza töreninin ardından Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’a teşekkür plaketi takdim etti. TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ise protokol sonunda Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar’a teşekkür plaketi takdim etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.