Sultanlar LigiKöşe YazarlarıManşetÜst ManşetLigler

Ufuk Soygür: “Ben olsam istifa ederdim”

Sitemizin Genel Yayın Yönetmeni Ufuk Soygür, “Ben olsam istifa ederdim” başlıklı yazısıyla sizlerle.

Ben olsam istifa ederdim

Değerli voleybol severler, herkese merhaba!

Dün akşam saatlerinde Sultanlar Ligi takımlarından Kuzeyboru’nun, duyumlara göre; anlaşma sağladığı öğrenilen beş sporcunun transfer haberlerini sitemizde yayınlamıştık. Bu sporcular dış transferde libero Işıl Öz, pasör çaprazı Elif Boran, smaçör Ezgi Akyaldız, pasör Simay Gazi ve iç transferde Arelya Karasoy. Haberlerimizin ardından Kuzeyboru Spor Kulübü sosyal medya hesabından “Transfer Haberleri Hakkında” başlığıyla bir paylaşım yaparak, yazılıp çizilen bir takım transfer haberlerini voleybol severler gibi ilgi ile izlemekte olduklarını, kulübün resmi yayın organlarında ilan edilmeyen hiç bir transfer haberine itibar edilmemesi gerektiğini içeren bir açıklama yaptı.

Voleybolmagazin.Com, 2005 yılında yayın hayatına başlamış ve bugün kazandığı güven ve içeriğiyle Türkiye’nin en popüler voleybol siteleri arasında yer almaktadır. Doğal olarak yapılan hiç bir haber ve transfer haberinin altı da boş değildir. Yani amiyane tabirle Voleybolmagazin.Com’da asparagas haber yapılmaz.

Resmi olarak ilan edilmeyen transfer haberlerine itibar edilmemesini yazan Kuzeyboru Spor Kulübü, gelecek günlerde yazılan transfer haberlerini doğrulamak durumunda kalırsa? O zaman voleybol severler kime itibar edecekler?

Şimdi bekleyelim ve görelim… :)

“Takım bu yıl hedeflerinin gerisinde kalmıştır”
Transfer haberleri konusunun haricinde farklı bir konuya daha değinmek istiyorum, Kuzeyboru Spor Kulübü, bir süre önce bir açıklama yapmış ve bu açıklamada takımın bu yıl hedeflerinin gerisinde kaldığı ibaresi yer almıştır. Her şeyin bir bedeli oluyor; örnek olarak takım başarısız olduğu için sezon ortasında antrenörle yollar ayrılmıştı. Peki bu takım hedeflerinin gerisinde kalmışsa bunun hesabı şube yönetimi kademesinde kime sorulacak?… Ben yönetici olsaydım, şahsen bu açıklamanın ardından istifa ederdim.


Kuzeyboru Spor Kulübü tarafından yapılan açıklama

“Tüm taraftarlarımıza ve sevenlerimize eleştirileri için ve takımımızı en iyi yerde görmek için yaptıkları yorumlar adına teşekkür ederiz. Kulübümüz sultanlar liginde mücadele etmektedir. Aksaray şehrinde sporda en üst mertebedeki bu takım doğaldırki eleştirilecektir.

Bununla birlikte takımımız kuruluştan bugüne bireysellikten uzak bilimsel ve ekip çalışmasının ürünüdür. Bugün olduğu gibi bundan sonrada oyuncu teknik kadroda değişikler olacaktır. Skorlar bizi üst sıralara yada alt sıralara itebilir. Önemli olan sürdürülebilir bir kulüp olabilmektedir. Kulüp kuzeyboru şirketi ve çalışanları tarafından kurulmuş ve finanse edilmektedir. Sultanlar ligi çok ciddi bütçe ve taraftar grubu ile sürdürülebilir olacaktır. Eleştiriler iyiniyet ötesi bir kişi ve zümrelerin çıkarlarına hizmet etmemelidir. Sürdürülebilir başarı ancak böyle gelecektir.

Kulup kimseye hakszılık etmemiştir, profesyonel bir yönetim takımı yönetmekte ve skorla ilgilenmemektedir. Takım planlamaları anlık değil orta ve uzun vadeli yapılmaktadır. Takımı kişi yada kişiler değil oluşturulan komite kurmaktadır. Sanıldığının aksine bir gecede hoca değişmeyeceği gibi bir gecede de oyuncu transfer etmiyoruz.

Sonuç olarak takım bu yıl hedeflerinin gerisinde kalmıştır. Fakat bu durum ileride başarılı olmayacağımız anlamına gelmez. Hedefimiz hep en iyi yerlerde olmak ve bu şehre dev takımları ve camiaları getirmektedir. Ölçüsüz eleştirileri kabul etmiyor uzun vadede şehrin tanıtımı ve sostal hayatında büyük fark yaratacak bu takımın desteklenmesi en büyük istediğimizdir. Sultanlar ligi maceramız devam edecektir. Müsterih olunuz.
Kuzeyboru”


 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.