Efeler LigiManşet

Solhan Spor’da isim değişikliği

Efeler Ligi takımlarından Solhan Spor’un ismi, Bingöl Solhan Spor olarak değiştirildi.

Bingöl Solhan Spor Kulüp Başkanı Ziya Sözen’in yazılı açıklaması şu şekilde:

Yedi yıl önce Bingöl’ün şirin ilçesi Solhan’da Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’nde METEM Spor Kulübü olarak başlayan hayal, Efeler Ligi’ne çıkarak gerçeğe dönüşen bir başarı öyküsü olan Solhan Spor Kulübü, Voleybol dalında Doğu Anadolu’nun Efeler Ligi’ndeki tek takımı olma özelliği ile de ön plana çıkıyor. Solhan Sporumuzun bu başarısı, sporla ilgilenen herkese örnek olacak bir durumdur. Yedi yıl önce duyarlı arkadaşlarımızın girişimleri ve öğrencilerimizin fedakâr mücadelesi ile yediden yetmişe herkesin bir sorumluk üstlenerek meblağı küçük değeri büyük katkıları ile çıkılan bu yolda bugün voleybolda en üst lig olan Efeler Ligi’ne çıkmak bir azmin, inancın ve kararlılığının zaferidir.

Solhan Spor Voleybol takımı sayesinde bütün Solhan halkımız voleybol ile yatıp, voleybol ile kalkmakta ve özellikle gençler için voleybol bir yaşam tarzı haline gelmiş durumdadır. Şuan Solhan ilçemizde her genç kardeşimiz voleybol sporu ile yakından ilgileniyor. Voleybol sayesinde geçlerimiz her türlü kötü alışkanlıktan uzak duruyor. Voleybola olan bu ilgi ve kuracağımız alt yapı sayesinde bir kaç yıl içinde Bingöl’den bütün takımlara voleybolcu transfer edecek duruma geleceğiz. Efeler Ligi’ne çıkan takımımızın ismini Bingöl Solhan Spor olarak değiştirdik. Bu takım, artık bir ilçeden ziyade bütün Bingöl’ün hatta bütün Doğu Anadolu’nun Efeler Ligi’ndeki temsilcisi olacaktır. Takımımız sayesinde; Fenerbahçe, Galatasaray, Halkbank gibi büyük takımlar Bingöl’e gelecek ve Bingöl seyircisi ile buluşacaklar. Bu, ilimizin tanıtımına çok ciddi katkı sunacaktır. İlimize gelen takımlar sayesinde ilimizin esnafı da ekonomik olarak bu pastadan faydalanacaktır. Bingöl Solhan Spor, ilimize her anlamda katma değer katacaktır.

Devletimiz; gençleri spora teşvik etmek için terörden ve uyuşturucudan uzak tutmak için ciddi bütçeler harcamaktadır. Kulüp olarak bu kapsamda gençlerimizi ciddi anlamda spora teşvik ediyoruz. Çok kıt bütçeyle ve zor imkânlarla bu başarıları yakalayan kulübümüze destek olunması halinde Efeler Ligi’nde kalıcı hale geleceğiz ve İlimize her yönüyle çok ciddi katkılar sunacağız. Efeler Ligi’nde mücadele eden kulüpler çok ciddi bütçelerle takımlar oluştururken, biz kulüp olarak çok kısıtlı bütçelerle bu takımlarla mücadele edeceğiz. Bu kapsamda Devlet büyüklerimizin bizim gibi imkânı olmayan Doğu takımlarına pozitif ayrımcılık tanıyıp yardımcı olmaları lazım. Çünkü büyük takımlar bu işe ciddi bütçeler ayırıyor, ciddi anlamda büyük firmalarla sponsorluk antlaşmaları imzalıyorlar. Bu kapsamda Başta Sayın Cumhurbaşkanımızı, Gençlik ve Spor Bakanımızı ve sponsorluk antlaşması yapacak büyük firmaları takımımıza sahip çıkmaya davet ediyoruz. Verilecek destekler sayesinde takımımız ligde kalıcı hale gelecek ve gençlerimizin spora yönelmesinde ciddi anlamda katkı sunacaktır.

Ziya SÖZEN
Bingöl Solhan Spor Kulüp Başkanı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.