Dünya ve Avrupa

Nil Okur MVP seçildi

MVP Nil Okur, bu sezon Michigan State Spartans için çok önemli bir rol oynuyor. Nil henüz 1. Sınıf öğrencisi olmasına rağmen koçu Leah Johnson’ın şimdiden onun için büyük planları var. Baş Antrenör Johnson, yakın tarihli bir röportajda: “Nil Okur ‘un şu ana kadar büyük bir katılım oldu” dedi ve Nil ile yaptığı birebir görüşmede koç Leah Nil’e kendini nasıl hissettiğini; takım ve kendisi ile ilgili ne düşündüğünü sorduğunda, Nil: “ Şu anda bir alışma dönemindeyim, hala sizin söylediklerinizi Türkçeye çevirip ondan sonra aksiyon alıyorum. Siz daha gerçek Nil’i görmediniz. En önemlisi de ben koçların bana düşüncelerimi sormalarına pek alışık değilim. Bu benim için büyük bir değişiklik“ dedi.

Baş antrenör Leah; Bir orta oyuncu için kısa sayılabilecek 1.82 boyuna rağmen Nil Okur sahayı en iyi şekilde kullanan son derece hareketli ve hızlı bir oyuncu; bu özelliklerinin de farkında dedi.

Bu özellikleri ile de Nil, Spartalıların üç de üç maç kazandığı 2022 Yeşil Beyaz Klasik Turnuvasının MVP’si seçildi. O hafta sonunu, Okur 22 sayısı ve 9 blok yaparak tamamladı. Kariyerinin zirvesi 17. Sırada yer alan Chicago State’e karşıydı ve burada 13 top öldürme sayısı kaydetti ve genel olarak Nil’in şu ana kadar 51 top öldürme sayısı, 18 defansı ve 28 bloğu var. Big 10’da Konferans maçları başladı ve her maç bir savaş olacak, çünkü bu konferans Wisconsin (2021-22 şampiyonu), Nebraska, Ohio State, Minnesota ve Penn State gibi “Büyük” takımlardan oluşuyor. Ülkenin ilk 10’u. Nil Okur ve Spartalılar bir iz bırakmaya ve tanınmayı neden hak ettiklerini herkese kanıtlamaya devam ediyor. Tebrikler Nil, başarılarının devamı gelsin 🙂

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.