ManşetLiglerMilli Takımlar

Nedim Özbey: “Hayallerimi gerçekleştirecek bir jenerasyon”

Galatasaray Spor Kulübü’nün internet sitesinde yer alan haber şöyle:

Nedim Özbey: “Hayallerimi gerçekleştirecek bir jenerasyon”

A Milli Erkek Voleybol Takımımız, medya günü etkinliğinde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda gerçekleştirilen Medya Günü’nde Başantrenörümüz Nedim Özbey, kondisyoner antrenörümüz Yunus Ünver, oyuncularımız Murat Yenipazar ve yeni transferimiz Beytullah Hatipoğlu, Galatasaray Televizyonu’na Avrupa Altın Ligi’ni değerlendirdi.

Tarih yazacak bir jenerasyonla turnuvaya katıldıklarını belirten A Milli Erkek Voleybol Takımı Başantrenörümüz Nedim Özbey, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ankara’da 20 gün kamp yaptıktan sonra 4 gün de İstanbul’da çalışmalarımızı sürdürdük. Yarın sabah da Beyaz Rusya’ya maça gidiyoruz. Grubumuzda Çek Cumhuriyeti, Portekiz ve Belarus var. Oradan döndükten sonra Portekiz’e gideceğiz. Maçların rövanşını orada oynayacağız. Pandemiden dolayı Türkiye’ye maç vermediler. Grubumuzda birinci olursak Belçika’ya Final Four’a gideceğiz. Geçen yıl yapılmadı. En son şampiyon biziz Golden League’de onu devam ettirmek istiyoruz. Çok sakatlık yaşadı oyuncular. Türkiye Ligi’nin sert geçti, hastalıklarla geçti. Genç bir jenerasyonumuz var. Uzun yıllar konuşulacak, uzun yıllar ülkemizin adını duyuracak ve de tarih yazacak bir jenerasyon kurup onlarla birlikte hayal kuruyorum. Onlarla beraber iyi yerlere gitmek istiyorum. Ocak ayında Avrupa Şampiyonası’na katılma hakkı elde ettik grup birincisi olarak. Avrupa Golden League’de gençlere iyi bir hazırlık olacak. Çok iyi bir ortamımız var, iyi çalışıyoruz. Zaman zaman günde 3 antrenman yapıyoruz. İhtiyaçları var hem fizik olarak hem teknik olarak hem de mental olarak gelişmeleri için çalışmalar yapıyoruz. Sonrasında da ülkemizi Olimpiyatlara götürecekler. Yaşlarına göre çok kapasiteli ve verimli oyuncular. Biraz fizik eksikliğimiz var. Onu tamamlayıp mental ve teknik olarak da bir yere geldiğimizde uzun yıllar ülkeyi sırtında taşıyacak bir jenerasyon. Onlardan çok umutluyum. Bu sene az orta oyuncu ile oynadık. Ertuğrul Gazi, Doğukan ve Emre. 3 taneyle oynadık 4 tane olması gerekiyordu. Emre çok iyi bir sezon geçirdi. Çok zorladı kendini diz kapağının üzerinde bir sıkıntı oldu tedavi olması gerekiyor. Türkiye’nin en formda orta oyuncusuydu. Türkiye Ligi’nde 2 numaralı orta oyuncuydu diyebilirim. Doğukan’ın belli meziyetleri var. O da belinden bir sıkıntı geçirdi. Yasin ve Burutay Türkiye’deki en önemli smaçörler milli takımda da görev veremiyoruz. Galatasaray’dan bu kadar adam alıyor diyorlardı yok bu sene alamadık çocuklar sakat. Arslan Ekşi de bir ameliyat geçirdi. Sakatlıksız, hastalıksız bir turnuva diliyorum. Apoletimizin devam etmesi ve de Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olmayı bu çocukların maç kazanma alışkanlığı elde etmesi, beraber oynama alışkanlığının ve isteklerinin devam etmesi için çok istiyorum.

Hayallerimi gerçekleştirecek bir jenerasyon. Avrupa Şampiyonası’nda iyi derece elde etmek, Golden League’de başarılı olmak, Olimpiyatlara gitmek istiyoruz. Uzun vadede yaptığım hesaplara göre Olimpiyatlarda bu çocuklar en verimli yaşlarında olacak. Bu kadar oyuncunun çıkmasına ön ayak olan Federasyona da yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. Başta Federasyon Başkanı olmak üzere, çalışanlara, kulüplere teşekkür ederim. En büyük kaynağımız Ankara’daki voleybol lisesi. Oradan geliyor oyuncular. Bunun devam etmesini istiyorum. Erkek voleybolu için çok sevindirici. Uzun yıllar milli takımda görev alan bir hoca olarak bu oyuncularla hayalimi gerçekleştireceğime inanıyorum.

Kendi kulübümüzden yetişen ve benim yetiştirdiğim Mirza ve Adis Lagumdzija, Marko Mert Matic ile Murat Yenipazar’ın emeğimle yetişen dört oyuncunun da bir arada olmasından dolayı gurur duyuyorum. Erkek voleyboluna sempati duymaya başladılar. Genç oldukları için herkes çok sempatik davranıyor. Tertemiz çocuklar, onlara leke sürdürmeyeceğiz. Onlar da sürdürmeyecek ve başarılı olacaklar.”

A Milli Erkek Voleybol Takımı Kondisyoner Antrenörü Yunus Ünver, “Kamp diğer kamplara nazaran biraz daha mental anlamda zor bir kamptı. Ankara’da çok güzel bir ortam vardı. Otel sadece bize aitti. Çok sıkı çalıştığımızı düşünüyorum. 3 hafta içerisinde 20’nin üzerinde top antrenmanı, 12’nin üzerinde kuvvet antrenmanı yaptık. Her anlamda turnuvaya hazırız. Bu turnuvaya ilk gittiğimizde üçüncü olmuştuk. Ertesi sene şampiyon olduk. Geçen sene de oynanmamıştı. Tekrar şampiyon olup gelmek istiyoruz çalışmalarımızı da bu yönde gerçekleştiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Dinamik ve genç bir kadro ekip olduklarını belirten Murat Yenipazar ise “Çalışmalar çok yoğun geçti. Ankara’da çok sert bir kamp dönemi geçirdik. Şimdi performans olarak yükselme dönemine girdik. Çok yakında da maçları oynamaya başlayacağız. Dinamik ve genç bir kadroyuz. Ne yapacağımız kestirilmeyen bir kadroyuz. Evlerinde bizi izleyenlere keyif vereceğimizi düşünüyorum. İnşallah çok iyi sonuçlar elde ederiz.” dedi.

Galatasaray’a geldiği için çok mutlu ve heyecanlı olduğunu ifade eden yeni transferimiz Beytullah Hatiopoğlu da şöyle konuştu:

“Galatasaray’a geldiğim için çok mutlu ve çok heyecanlıyım. İnşallah taraftarlarımızla bu sezon güzel bir başarı elde ederiz diye düşünüyorum. Milli takım serüvenimiz başlıyor. Çok heyecanlıyız. Genç ve dinamik bir ekipten oluşuyoruz. 3 hafta yoğun bir tempodan geçtik. Maçlara hazırız. Bayrağımızı dalgalandırıp en iyi şekilde dönmek istiyoruz oradan.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.