ManşetLiglerDünya ve Avrupa

Natalia ve Kim’in değerli arkadaşlığı

İki voleybol yıldızının sınır ötesi bağı.

Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda kadın voleybolunda pazar günü Ariake Arena’da ilk günün altıncı ve son maçı, Güney Kore karsisinda iki olimpiyat sampiyonlugu bulunan Brezilya lehine sonuçlandı.
Oyuncular sahadan cikarken iki takimin kaptanlari birbirlerini tebrik etmek icin sahanin ortasinda bulustular.
Pandemi süresince neredeyse iki yil içerisinde ikinci kez, bu iki yildiz 2021 FIVB Voleybol Uluslar Ligi karşılaşmalarının ardından milli takımlarını temsilen sahada bir araya geldi.
Natalia ve Kim, Türk kulübü Fenerbahçe için birlikte oynadıklarında arkadaş oldular ve gerisi tarih oldu.
Natalia, “Kim’i bir atlet ve dünyada çok ünlü bir oyuncu olarak tanıyorum çünkü birbirimize karşı yarıştık” dedi.
Ama onu şahsen ilk kez 2016’da Fenerbahçe için birlikte oynadığımız zaman tanıdım. İlk yıldan beri, gerçekten iyi bir kız olduğu ve şaka yapmayı seven bir kız olduğu için, saha içinde ve dışında gerçekten iyi bir ilişkimiz oldu. Neyse ki 2019’da Eczacıbaşı’nda onunla oynama şerefine bir kez daha sahip oldum.”
Pandemi olsun ya da olmasın, bu iki oyuncu dostluklarını devam ettirdi.
“Hala iyi arkadaşız. İster mesaj yoluyla ister telefonda her zaman birbirimizle konuşuruz. O benim voleybolda gerçekten en iyi arkadaşım ve hayatımın geri kalanında ona güvenebileceğimi biliyorum. İşte iyi dostluk budur.”
İki yakın arkadaş karsilasmalarda birçok kez rakip olarak karşılaştılar, ancak karşılaşmalarının sonucu ne olursa olsun çok fazla karşılıklı saygı gösterdiler. Natalia, Kim’i her zaman büyük yeteneğinden dolayı takdir etti, ama daha çok takdir ettiği şey, Koreli smaçörün sağduyusu.
“Her zaman büyük bir hayranıydım çünkü o dünyanın en iyi oyuncularından biri ama onu tanıdıktan sonra daha büyük bir hayranı oldum. Zaman geçtikçe biz yaşlandık ama Kim onunla tanıştığımdan beri ilk tanıdığım Kim olarak kaldı.
“Geçen sezon birlikte oynadığımızda ona, ne zaman iyi bir oyuncu gibi olmak istediğimi düşünsem, o oyuncunun kendisi olduğunu söyledim. Benim için o en iyilerden biri ve her zaman en iyisi olacak.”
Birlikte oynamalarindan bu yana, birlikte yaptiklari basit aktiviteler Natalia için en özel ve değerli anlar.
“Çok güzel anilarimiz var. Beraber oynadığımız zaman dışarı çıkıp restoranlarda yemek yerdik. Bazen suşi yerdik ve restoranda saatlerce sadece konuşurduk, şakalasirdik ve bolca gülerdik. Benim için bunların hepsi güzel anılardı ve hepsi harikaydı.”
Natalia ve Kim, üçüncü Olimpiyat Oyunlarında birlikte oynuyorlar. Natalia, Londra 2012’de altın madalya kazanırken, Kim de aynı sene dörtlü finallere yakindi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.