ManşetDünya ve Avrupa

Melissa Vargas Çin’de

Milli voleybolcu Melissa Vargas, takımı Tianjin Bohai Bank ile yeni sezon hazırlıklarına başlamak için Çin’e gitti. Melissa Vargas’lı Çin Kadınlar Voleybol Ligi’nin 4 Kasım 2023 tarihinde başlayacağı öğrenildi.

Fenerbahçe Opet’te Melissa Vargas çıkmazı!

Bilindiği gibi Melissa Vargas, son iki sezondur Çin Ligi takımlarından Tianjin Bohai Bank’ta forma giyiyor ve Çin’de ligin bitiminin ardından Türkiye’ye dönerek Fenerbahçe Opet’te forma giyiyor. Yeni sezonda da geçmiş sezonlarda olduğu gibi Melissa Vargas önce Tianjin Bohai Bank’ta ardından Fenerbahçe Opet’te forma giyecekti.

Türkiye Voleybol Federasyonu’nun transfer talimatnamesinde geçici transferin 1 Eylül-31 Ocak tarihleri arasında yapılabileceği maddesi yer alıyor. Melissa Vargas’ın forma giyeceği Çin Ligi’nde ise lig 6 Şubat 2024 tarihinde sona eriyor. Yani Melissa Vargas Çin’de forma giydiği esnada Türkiye’deki geçici transfer süreci sona eriyor. Bu durumda Çin Ligi devam ederken Melissa Vargas’ın transferi gerçekleşemeyeceği için Melissa Vargas farklı bir durum yaşanmadığı takdirde Sultanlar Ligi’nde Fenerbahçe Opet’te forma giyemeyecek.

Geçmiş sezonlarda Çin Ligi daha erken bittiğinden dolayı Melissa Vargas’ın transferi gerçekleştirilebiliyordu.

Bu koşullarda özetle Melissa Vargas bu sezon Sultanlar Ligi’nde Fenerbahçe Opet forması giyemeyecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.