Sultanlar LigiManşet

“Marina Markova için iki kulüp hariç tüm kulüplerle masaya otururuz”

Voleybolmagazin.Com | ÖZEL HABER

Vodafone Sultanlar Ligi’nde mücadele eden Muratpaşa Belediyesi Sigorta Shop Spor Kulübü Başkanı Aydın Kaya, sergilediği performansla tüm dikkatleri üzerine çeken ve bir çok kulübün transfer etmek için girişimlerde bulunduğu kulübünün oyuncusu parlayan yıldız Rus smaçör Marina Markova ile ilgili Voleybol Magazin’e çok özel açıklamalarda bulundu.

Marina Markova için iki kulüp hariç tüm kulüplerle masaya otururuz

“Marina Markova bizler için çok değerli bir sporcu. Sergilediği oyun da ortada. Bir çok kulübün oyuncumuza talip olması doğal. Fakat talip olmanın da, transfer teklifinde bulunmanın da etik çerçeveler içerisinde olması gerekir.

Sporcumuzu kadrosuna katmak isteyen iki kulüp hariç tüm kulüplerle masaya otururuz, talep ettiğimiz rakamı vermeleri durumunda sporcumuzun bonservisini kendisine veririz. Ancak cümlemin başında belirttiği iki kulüp Türk Hava Yolları ve VakıfBank’tır. Bu iki kulüple masaya oturmamız mümkün değil sebepleri ise şöyle: VakıfBank’ın başantrenörü Giovanni Guidetti sporcumuzu direkt olarak aramış ve transfer teklif etmiştir. Bizce bu etik olmamakla beraber doğru bir yöntem değildir. Bunun haricinde Türk Hava Yolları ise kendileriyle oynayacağımız maçın hemen öncesinde sporcumuza transfer teklifinde bulundu. Bu durumu da etik bulmuyorum. Düşünsenize maç yapacağınız takım size transfer teklif ediyor. Ne kadar doğru. Bu durumu kamuoyunun vicdanına bırakıyorum.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.