Sultanlar LigiManşet

Kuzeyboru Spor Kulübü’nden basın açıklaması

Misli.com Sultanlar Ligi takımlarından Kuzeyboru, sosyal medya hesabından bir basın açıklaması yaptı. Kuzeyboru Spor Kulübü’nün yapmış olduğu basın açıklaması şöyle:

Kuzeyboru Spor Kulübü olarak iki gündür sosyal medya üzerinden taraftar grupları arasında yaşanan tartışmalara şahit olmakta ve bunlara engel olmak için de elimizden geldiğince mücadele etmekteyiz. Aksaray şehri sanayisi ile üniversitesi ile halkı ile en iyi yerde temsil edilmeyi hak eden hepimizin ortak yaşam alanı ve memleketidir.

En iyi yerde temsil edilmesi gereken bu şehrin sporda da en iyi şekilde temsilini hedefleyerek voleybolda Aksaray’a bir marka değer oluşturmak amacıyla çalışmaktayız.

Aksaray Spor Salonunda TVF kriteleri ve eksiklik raporun yayınlandığı günden bu yana ve neredeyse dört aydır bu konuda tüm mercilerle görüşerek salonda yapılması gerekenleri iletip üstümüze düşeni de yaparak faaliyet yürüttük. Aksaray Spor Salonu ne Kuzeyboru Sporun ne de Aksaray Belediyesinin malıdır. Bu salonun yapılması sürecinde hem Belediyemizin hem de Kuzeyboru sporun verdiği maddi ve manevi destekler de hiç kimse tarafından inkar edilemez. Bir kaç gündür yaşanan sorunun temel kaynağı salonların branşlaştırılmaması ve alt yapılarının yetersiz olması ile ilgili olduğunu düşünmekteyiz.

Kulübümüze yöneltilen suçlamaları kabul etmiyoruz. Biz iyi niyet ile üstümüze ne düştü ise onu yaptık. Belediye Başkanımız Sn. Evren Dinçer beyinde bu konunun içinde olduğunu asla düşünmüyoruz. Aksaray Valimiz Sn. Hamza Aydoğdu da göreve geldiği günden beri saygı duyulması gerek en işler yapan bir devlet adamıdır. Spor salonunun son haline gelmesinde büyük emeği vardır.

68Aksaray Belediye Spor Futbol kulübüde, Belediyenin Hentbol takımıda bu şehrin ortak değeridir. Kulübümüz de geçen sezon futbol takımının İstanbul deplasmanı için uçak ayarlamış ve tüm masrafları üstlenmiş destek vermiş vermeye devam edecektir. Şunu belirtmek isteriz ki bu güzide kulüpleri kulübümüzle karşı karşıya getirmek isteyenler olabilir. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz de çaresiz ve salon planlaması ve yatırımlrı konusunu iyi yönetmemiş olabilir. Son sözü devletimiz adına Sn. Valimiz söyleyecektir.

Sporcu sağlığı ve güvenliği ile birlikte, yapılan dijital yatırımların akıbetini de belirleyecek olan yine sayın Valimizdir. Kulübümüz sportif bir kulüptür, siyasi bir amaç gütmeden faaliyetlerini sürdürmektedir . Bu tartışma sadece siyaset kurumuna zarar verir, biz sadece sportif başarı amacı ile hareket ederiz. Bu nedenle kimseye faydası olmayan ama şehrimizin ve kulübümüz zarar göreceği bu tartışmayı sonlandırıp, salı günü Aydın Büyük Şehir Belediyespor ile yapacağımız misli.com Sultanlar Ligi maçına Sayın Valimiz Hamza Aydoğdu’yu , Sayın Belediye Başkanımız Evren Dinçer beyi kamuoyu önünde davet ediyoruz Saygılarımızla.

Kuzeyboru Spor Kulübü

 

View this post on Instagram

 

Kuzeyboru Spor Kulübü olarak iki gündür sosyal medya üzerinden taraftar grupları arasında yaşanan tartışmalara şahit olmakta ve bunlara engel olmak için de elimizden geldiğince mücadele etmekteyiz. Aksaray şehri sanayisi ile üniversitesi ile halkı ile en iyi yerde temsil edilmeyi hak eden hepimizin ortak yaşam alanı ve memleketidir. En iyi yerde temsil edilmesi gereken bu şehrin sporda da en iyi şekilde temsilini hedefleyerek voleybolda Aksaray’a bir marka değer oluşturmak amacıyla çalışmaktayız. Aksaray Spor Salonunda TVF kriteleri ve eksiklik raporun yayınlandığı günden bu yana ve neredeyse dört aydır bu konuda tüm mercilerle görüşerek salonda yapılması gerekenleri iletip üstümüze düşeni de yaparak faaliyet yürüttük. Aksaray Spor Salonu ne Kuzeyboru Sporun ne de Aksaray Belediyesinin malıdır. Bu salonun yapılması sürecinde hem Belediyemizin hem de Kuzeyboru sporun verdiği maddi ve manevi destekler de hiç kimse tarafından inkar edilemez. Bir kaç gündür yaşanan sorunun temel kaynağı salonların branşlaştırılmaması ve alt yapılarının yetersiz olması ile ilgili olduğunu düşünmekteyiz. Kulübümüze yöneltilen suçlamaları kabul etmiyoruz. Biz iyi niyet ile üstümüze ne düştü ise onu yaptık. Belediye Başkanımız Sn. Evren Dinçer beyinde bu konunun içinde olduğunu asla düşünmüyoruz. Aksaray Valimiz Sn. Hamza Aydoğdu da göreve geldiği günden beri saygı duyulması gerek en işler yapan bir devlet adamıdır. Spor salonunun son haline gelmesinde büyük emeği vardır. 68Aksaray Belediye Spor Futbol kulübüde, Belediyenin Hentbol takımıda bu şehrin ortak değeridir. Kulübümüz de geçen sezon futbol takımının İstanbul deplasmanı için uçak ayarlamış ve tüm masrafları üstlenmiş destek vermiş vermeye devam edecektir. Şunu belirtmek isteriz ki bu güzide kulüpleri kulübümüzle karşı karşıya getirmek isteyenler olabilir. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz de çaresiz ve salon planlaması ve yatırımlrı konusunu iyi yönetmemiş olabilir. Son sözü devletimiz adına Sn. Valimiz söyleyecektir.

A post shared by Kuzeyboru Spor Kulübü (@kuzeyboruspor) on

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.