“Kulüpler, oyuncular ve menajerler birbirinden ayrılamaz”

“Kulüpler, oyuncular ve menajerler birbirinden ayrılamaz”
24.12.2020
A+
A-

Shining Stars, ‘’Voleybol Antrenörleri’’ ile İnstagram üzerinden keyifli bir canlı yayın gerçekleştirdi. Shining Stars Menajerlik Genel Müdürü Tunç Afşar ve Voleybol Antrenörü Ferdi Altun’un gerçekleştirdiği keyifli sohbette önemli konulara değinildi.

‘’KULÜPLER, OYUNCULAR VE MENAJERLER BİRBİRİNDEN AYRILAMAZ’’

TUNÇ AFŞAR: ‘’Kulüpler oyuncular ve menajerler bunlar üçgenin parçaları. Birbirinden ayrılamaz. Benim görüşüm bu üçlü birbirinden ayrılmaz ve menajerle çalışılmalı. Menajerlik kavramı çok uzun yıllardır var ama kabul görmesi 2010’lu yıllarda oldu. Sporcular kulüplere ulaşmak için ve kulüpler de sporculara ulaşmak için menajer arayışında oluyor. Artık bu sistem ülkemizde oturdu.

‘’ÖNCELİĞİMİZ TÜRK MİLLİ TAKIMI’’

TUNÇ AFŞAR: ‘’Bizim Japonya’da oynayan oyuncumuz var, Brezilya’da oynayan oyuncumuz var. Sadece Türk takımlarıyla çalışmıyoruz, global çalışıyoruz. Bu noktada öncü olanlar İtalyanlar zaten ve onlarla da ciddi bir şekilde rekabet ediyoruz zaten. O konuda eksiğimiz yok dünyanın her yerinde tanınıyoruz. Önceliğimiz Türk Milli Takımı’nı dünyada iyi yerlere getirmek. Allah’a şükür zaten çok iyi yerdeyiz ama hepimizin ortak paydası Türk Voleybolu. Türk voleybolu için çalışıyoruz. Shining Stars olarak Türk voleybolu için elimizden geleni yapıyoruz daha sonra ticari ve profesyonel olarak düşünüyoruz. Bugün altyapıyla da ilgileniyoruz. Altyapıdan ve çekirdekten de sporculara destek vermeye çalışıyoruz.

“ONLAR ÇIKSINLAR ANTRENMANLARINI VE MAÇLARINI YAPSINLAR GERİ KALAN HER ŞEYLE BİZ İLGİLENİYORUZ”

TUNÇ AFŞAR : ‘’ Biz 2005 yılında 1 oyuncuyla başladık. Bugün 120’den fazla sporcumuz var. Bu da işimizi iyi yaptığımızı gösteriyor. Sporcular gelip bizlerle çalışmak istiyorlar. Türkiye’de voleybol çok popüler ve olmpiyatlardaki tek takım sporu kadın voleybolu. Voleybolculara çok ilgi ve alaka var. Bunun için ekibimizi biraz daha büyüttük. Bizim bünyemizde kuruluşumuzdan itibaren hukuki danışmanlığımızı veren bir avukatımız var. 2 tane mentalistimiz var biri yanancı oyunculara mentörlük yapıyor. Psikoloğumuz Arda Bey var kendisi daha önce Efes ve Fenerbahçe’de görev aldı. Ayrıca diyetisyenimiz Gözde Hanım var. Uyku ile ilgili de yurt dışından bir uzmanla webinar yaptık. Bir de diksiyon ile ilgilü çalışmamız olacak. Sporcular da diksiyonlarına dikkat etmek zorundalar. Çünkü hem bu tip canlı yayınlara çıkıyorlar hem de maç sonu röportajları için. Bunun için de önemli bir uzmandan destek alacağız. Dediğim gibi biz 12 ay sporcularımızın yanında olup onlara destek vermek istiyoruz. Bizim isteğimiz onlar çıksınlar antrenmanlarını yapsınlar, maçlarını yapsınlar. Geri kalan her şeyle biz ilgileniyoruz.”

Son olarak Ferdi Altun’un erkek voleybolunda da yer alacak mısınız sorusuna Tunç Afşar:” Erkek voleybolunda olmayacağız. Koltuğunuza sığacak karpuzun adedi bellidir. Biz de işimizi mükemmel yapmak istediğimiz için bizim de kapasitemiz belli. Çok yere dağılıp kadın voleybolundaki kalitemizi düşürmek istemiyoruz. Çok ciddi teklifler almamıza rağmen erkek voleyboluna girmeyeceğiz” şeklinde cevap verdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.