Efeler LigiManşetÜst ManşetLigler

Hedef üç kulvarda kupa

Halkbank A Erkek Takım pasörü Aslan Ekşi, kulüpte ikinci dönemini yaşadığını belirterek, döndüğünde kurumsallaşma ve sportif açılardan çok gelişmiş bir Halkbank bulduğunu söyledi.

Halkbank’taki ilk yılında bir CEV Kupası Şampiyonluğu ve Türkiye Kupası mutluluğu yaşadığını, ligi de ikinci sırada bitirdiklerini hatırlatan Ekşi, “Bu senenin sonunda şampiyon olup o eksiği de tamamlamak istiyorum. Bu yıl bizim açımızdan küresel salgın nedeniyle zor geçiyor. Yoğun bir maç programı var. Challenge Kupası, Türkiye Kupası ve ligde devam ediyoruz hedefimiz 3 kulvarda da kupa kazanmak” diye konuştu.

Küresel salgın yordu

Küresel salgının dünyadaki tüm sektörleri olduğu gibi sporu da yayından çıkardığı gözlemini dile getiren tecrübeli oyuncu, yaşadıkları zorlukları şöyle anlattı:

“Takım halinde antrenman yapamadığımız zamanlar oldu. Geri dönüşü de kolay değildi. Fakat kadromuzun güçlü olması ve teknik ekibimizin yoğun çalışmaları sayesinde kısa sürede adapte olduk. Bu nedenle de toparlanma sürecimiz iyi geçti.”

Rekabet faydalı

Halkbank’taki pasör pozisyonunu Brett Walsh’la paylaşan, aynı zamanda da saha içinde sportif rekabet yaşadıklarını söyleyen deneyimli pasör, bir takımda rekabetin her zaman olması gerektiğinin altını çizdi. Ekşi, sözlerine şöyle açıklık getirdi:

“Çünkü birbirimizi ne kadar zorlarsak bireysel performansımız daha iyi yerlere gelir, bu da takıma da yansır. Bunun yanında antrenmanlar ve maçlarda birbirimize yardımcı oluyoruz. İyi bir  iletişime sahibiz.”

Takımdaki iki pasörün dışında en iyi pası kimin verdiği sorusuna ise Aslan Ekşi’nin yanıtı, “Hiç düşünmeden, tartışmasız smaçörlerimizden Murat Karakaya” cevabını verdi.

İki Aslan, iki Ekşi, iki solak pasör

Türk voleybolunda isimleri ve soy adları aynı olan iki pasör var. Üstelik ikisi de solak! Ekşi, bu durumla ilgili şu görüşleri paylaştı:

“İlk yıllarımda adımın Aslan Ekşi olduğunu söylediğimde, kimse inanmıyordu! Rakip olduğumuz maçlarda ‘Arslan’ veya ‘Ekşi’ diye seslenildiğinde, istemsiz olarak ikimiz de dönüyorduk. Benim açımdan güzel bir duygu. Artık voleybol severlerin de alıştığını düşünüyorum. Fakat, benim adım Aslan, mevkidaşımın ismi ‘Arslan.’ Bunu da buradan bir kez daha açıklamak isterim.”

Milli Takıma inanıyorum

A Erkek Milli Voleybol Takımı’nın Avrupa Şampiyonası elemelerinde ter dökeceğini anımsatan Arslan Ekşi, “Milli Takım hepimizin. Kalben onların yanındayız. Gönülden sonsuz başarılar diliyorum. Final vizesi alacaklarına inancım tam” diyerek sözlerini tamamladı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.