Efeler LigiManşet

Halkbank üçte üç yaptı

AXA Sigorta Efeler Ligi’nin üçüncü hafta maçında Halkbank, Bingöl Solhan Spor’u 3-0 mağlup etti. Başkent ekibi, bu sonuçla üçüncü maçında üçüncü galibiyetini aldı. Halkbank’ın bir sonraki rakibi, Bursa’da Bursa Büyükşehir Belediyesi.
Halkbank, karşılaşmada 11 blokla fark yarattı.
Maçın en yükseğe çıkan oyuncusu 108 santimetre ile Efe Bayram’dı. En hızlı servisi 119 kilometre hızla Hernandez kullandı ve bu atış ace oldu. En fazla sayı alan sporcu ise 22 sayı Halkbank’tan Berger.

Halkbank – Bingöl Solhan Spor: 3-0
Salon: TVF Başkent
Hakemler: Burhan İlhan, Meryem Pelenk Tekol
Halkbank: Fernando Hernandez, Efe Bayram, Oğuzhan Karasu, Brett Walsh, Alexander Berger, Faik Samed Güneş, (Volkan Döne, Caner Ergül, Aslan Ekşi, Ediz Kaan Fırıncıoğlu)
Bingöl Solhan Spor: Alper Özdemir, Orçun Ergün, Pavel Kuklinski, Kaan Kar, Matheus Krauchuk, Jacobo Massari (Burak Hazırol, Muzaffer Yönet, Altay Demirci, Hakan Polat, Nevzat Mert Güneş)
Setler: 25-20, 25-15, 25-18
Süre: 1.21 (26, 27, 28)

Karşılaşma sonrasında Halkbank’ta iki oyuncu şu görüşleri bildirdi

Aslan Ekşi: Zevkli bir mücadele oldu. Sahada herkes sportmence elinden gelen çabayı gösterdi. Halkbank olarak amacımız ‘iyi oyun ve galibiyeti’ Solhan karşısında da hayata geçirdik. Bu maçtan da üç puanla ayrıldığımız için çok mutluyuz. Ancak lig, özellik bu sene uzun bir maraton. Her hafta üstüne koyarak gideceğimize inanıyoruz. Solhan’a da bundan sonraki maçlarında başarılar dilerim.
Murat Karakaya: Hedefe giden yolda bir engeli daha aştık. Çok kolay bir galibiyet olmadı. Sahada her oyuncu her top için savaştı. Halkbank olarak her puanın önemini biliyor, ona göre çalışıyoruz. Çalışmamızın karşılığını da alıyoruz. Mutluyuz. Şimdi bu galibiyeti unutup hemen Bursa maçına odaklanacağız.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.