Efeler LigiManşet

“Günden güne daha iyi olacağız”

Galatasaray Spor Kulübü’nün internet sitesinde yer alan haber şöyle:

“Günden güne daha iyi olacağız”

Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız, AXA Sigorta Efeler Ligi’nin 5. haftasında konuk ettiği Ziraat Bankkart’ı 3-0’lık net bir skorla mağlup etti.

Galibiyetin ardından Başantrenörümüz Nedim Özbey, kaptanımız Selçuk Keskin ve oyuncularımız Batuhan Avcı ile Burak Mert, Galatasaray Televizyonu’nun sorularını yanıtladı.

Açıklamalar şu şekilde:

NEDİM ÖZBEY

“Çok iyi bir galibiyet aldık. Çünkü Ziraat Bankkart ligin en iddialı ekiplerinden. 3 tane çok kaliteli yabancısı var. Milli Takımın kaptanı, pasörü ve orta oyuncusu bu takımda. Çok iyi bir takım. Bu takıma karşı bugün başka bir strateji ile oynadık. Çocuklar dediğimi yaptılar. Burutay’a göre yapmışlardı her şeyi. Torres’in Selçuk’la birlikte üstün oyunu ortaya çıktı. Bu konuda başarılı olduk. Çocuklarıma teşekkür ediyorum. Camiamıza hayırlı olsun. Bu galibiyete ihtiyacımız vardı. Yarın Bingöl’e gideceğiz. Federasyon bu maçları oynatmak zorunda. Sağ olsunlar her şartta oynatıyorlar. Seyircili, seyircisiz voleybolun oynanması gerekiyor. Onlara da teşekkür ediyorum, ellerinden geleni yapıyorlar. Başkanımıza hediye ediyoruz maçı.”

SELÇUK KESKİN

“Üzerimizde bir baskı vardı. Ziraat Bankkart bizim hedef maçlarımızdan biriydi, bunun farkındaydık. Bizim için çok önemli bir maçtı. Koronadan dolayı 2-3 arkadaşımız takım çalışması yapamadı. İstediğimiz gibi lige hazırlanamadık. Bu da bizde baskı yaptı. Bazı sıkıntıları sahada çözmemiz gerektiğinin farkındayız. Her geçen gün daha iyi olmaya çalışıyoruz. Bu galibiyeti önce taraftarlarımıza ve Başkanımız Mustafa Cengiz’e armağan ediyoruz. Başkanımıza da güzel bir moral olur bu galibiyet inşallah. Taraftarlarımız için oynuyoruz. Bazen istediğimiz performansı sahaya yansıtamıyoruz ama biz her zaman formamız için, alnımız akıyla terimizin son damlasına kadar savaşmaya çalışıyoruz. Hiç kimse Galatasaray takımı mücadele etmedi demesin. Onlar ne kadar istiyorsa, biz onları mutlu etmek için 10 kat fazla istiyoruz. Üç günde bir maç oynuyoruz. Evimizde böyle galibiyetlere ihtiyacımız var. Şampiyonluk adaylarından Arkas ve Ziraat’i yendik. Bizim için güzel bir başlangıç oldu. Lig çok uzun inşallah devamını getireceğiz.”

BATUHAN AVCI

“Ziraat Bankkart iyi bir ekip. Çok güçlü 3 tane oyuncuları var. İyi bir mücadele verdiğimizi düşünüyorum. Galatasaray’ın armasını taşımak çok zor. Bazı yerlerde stres yaptım ama bunun üstesinden ağabeylerim sayesinde geldim. Galibiyet serisini sürdürmek istiyoruz. Galibiyeti taraftarlarımıza ve Başkanımıza armağan ediyoruz.”

BURAK MERT

“Bizim için güzel bir maç oldu. Ziraat Bankkart hedef maçlarımızdan bir tanesiydi. İnişler çıkışlar oluyor maç içerisinde çünkü çok hırslı bir takımız. Önemli olan bugün kazanmaktı. 3 hedefimiz var. Birincisi sağlıklı kalmak, ikincisi maç kazanmak, üçüncüsü iyi oynamak. Üçünü de yapabildiğimiz için çok mutluyum. Fazla antrenman fırsatı bulamadığımız için saha içerisinde bazı eksiklerimiz var onları çözmeye çalışıyoruz. Günden güne daha iyi olacağız.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.