Filenin Sultanları, Voleybol Milletler Ligi’nde Sahne Alıyor

Filenin Sultanları, Voleybol Milletler Ligi’nde Sahne Alıyor

A Milli Kadın Voleybol Takımımız, 2021 yılındaki ilk sınavını Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) tarafından düzenlenen Voleybol Miletler Ligi’nde verecek.

Organizasyon, dünya genelinde devam eden koronavirüs pandemisi sebebiyle fanus sistemiyle İtalya’nın ev sahipliğinde Rimini’de düzenlenecek.

25 Mayıs – 25 Haziran 2021 tarihleri arasında düzenlenecek organizasyonda Millilerimiz; Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Belçika, Brezilya, Çin, Dominik Cumhuriyeti, Güney Kore, Hollanda, İtalya, Japonya, Kanada, Polonya, Rusya, Sırbistan ve Tayland ile mücadele edecek.

FIVB Voleybol Milletler Ligi’nde her takım, 15 maç oynayacak. Oynanan karşılaşmaların ardından puan cetvelinde genel sıralamada ilk 4’te yer alan ülkeler, finallerde mücadele etme hakkı elde edecek. 2021 Voleybol Milletler Ligi Finalleri, 24-25 Haziran 2021 tarihlerinde oynanacak.

FIVB Voleybol Milletler Ligi, 2020 yılında tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 pandemisi nedeniyle yapılamamıştı.

2018 yılından bu yana Voleybol Milletler Ligi adıyla düzenlenen organizasyonda Türkiye, 2018’de ikincilik, 2019’da dördüncülük elde etti.

Millilerimizin maç ve yayın programı şu şekilde:

TARİHSAATMAÇYAYIN
25 Mayıs 202113.00Türkiye-SırbistanTRT SPOR Yıldız
26 Mayıs 202120.00Türkiye-İtalya***
27 Mayıs 202119.00Polonya-TürkiyeTRT SPOR Yıldız
31 Mayıs 202117.00Kanada-TürkiyeTRT SPOR Yıldız
1 Haziran 202111.00Türkiye-AlmanyaTRT SPOR Yıldız
2 Haziran 202117.00Çin-TürkiyeTRT SPOR Yıldız
6 Haziran 202114.00Türkiye-TaylandTRT SPOR Yıldız
7 Haziran 202113.00Türkiye-Dominik CumhuriyetiTRT SPOR Yıldız
8 Haziran 202113.00Türkiye-RusyaTRT SPOR Yıldız
12 Haziran 202114.00Japonya-TürkiyeTRT SPOR Yıldız
13 Haziran 202111.00Türkiye-BelçikaTRT SPOR Yıldız
14 Haziran 202122.00A.B.D.-TürkiyeTRT SPOR Yıldız
18 Haziran 202122.00Türkiye-HollandaTRT SPOR Yıldız
19 Haziran 202119.00Güney Kore-TürkiyeTRT SPOR Yıldız
20 Haziran 202122.00Brezilya-TürkiyeTRT SPOR Yıldız

*** Yayın daha sonra belli olacaktır.

Millilerimizin idari ve teknik kadro ile sporcu kadrosu aşağıdaki gibidir:

İDARİ VE TEKNİK KADRO
Kurtaran MumcuMilli Takımlar Sorumlusu
Pelin ÇelikTakım Menajeri
Giovanni GuidettiBaşantrenör
Alper HamurcuYardımcı Antrenör
Recep VatanseverYardımcı Antrenör
Ahmetcan ErşimşekYardımcı Antrenör
Fatih Yağcıİstatistik Antrenörü
Artun Aksanİstatistik Antrenörü
Alessandro BracceschiKondisyoner
Georgi Vasilev BivolarskiFizyoterapist
Murat BederMasör
Murat Mert YücekökBasın Sorumlusu
OYUNCU LİSTESİ
NOADI SOYADIMEVKİİ
1Naz Aydemir AkyolPasör
2Cansu ÖzbayPasör
3Meryem BozPasör Çaprazı
4Ebrar KarakurtPasör Çaprazı
5Hande BaladınSmaçör
6Meliha İsmailoğluSmaçör
7Şeyma ErcanSmaçör
8Tuğba ŞenoğluSmaçör
9Eda Erdem DündarOrta Oyuncu
10Zehra GüneşOrta Oyuncu
11Kübra AkmanOrta Oyuncu
12Aslı KalaçOrta Oyuncu
13Yasemin GüveliOrta Oyuncu
14Şebnem Simge AközLibero
15Ayça AykaçLibero
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.