ManşetAltyapı

Fabrika Voleybol Yeni Okulunu Bingöl Solhan’da Açtı

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) tarafından kurulan ve Türkiye’de; 6-12 yaş arasındaki çocukları voleybol ile tanıştırmayı ve lisanslı sporcu sayısını artırmayı hedefleyen Fabrika Voleybol, yeni okulunu Bingöl’ün Solhan ilçesinde açtı.

Fabrika Voleybol’un Solhan okulunun açılışı, TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş, Solhan Kaymakamı Muhammed Çetin, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Loğoğlu  ve Solhan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Zülfü Çalışkan ve Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhittin Çiftçi’nin katılımıyla Solhan Yeni Spor Salonu’nda gerçekleşti.

Solhan Yeni Spor Salonu’na kurulan mini voleybol sahalarında, çocuklar unutulmaz bir gün yaşadılar.

Açılışta konuşma yapan TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş, ilçede milli takım oyuncularının yetişeceğine olan inançlarını dile getirerek, “Solhan, Türkiye genelinde voleybola verdiği değerle, yürüttüğü çalışmalarla ön plana çıkıyor. Biz de Voleybol Federasyonu olarak bu potansiyele destek vermek için her türlü iş birliğine ve yardıma hazırız. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın spora olan sevgisi ve desteğiyle büyük avantajınız var. Fabrika Voleybol projesi, gençlerin bedensel gelişimini, spor antrenmanları üzerinden destekleyen bir projedir. Federasyon olarak her aşamada gençlerin gelişimini takip edeceğiz” dedi.

Solhan Fabrika Voleybol, 13 Ocak tarihi itibariyle Solhan Yeni Spor Salonu’nda yaş gruplarına göre eğitim faaliyetlerini her hafta sonu Cumartesi ve Pazar günleri sürdürecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.