Video GaleriManşetAltyapıÜst ManşetLigler

Eczacıbaşı Geleceğe Smaç “Spora Devam” Ediyor

Pandemi sürecinde pek çok spor kulübü alt yapı çalışmalarını durdurdu, spor okullarının büyük kısmı tamamen kapandı ancak Eczacıbaşı Geleceğe Smaç ekipleri zor günlerde voleybol okulu öğrencilerinin ve takım sporcularının yanında olmaya ve çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Zor koşullara rağmen neden çalışmalara devam edildiğini, hatta özellikle devam etmek gerektiğini açıklamak, Geleceğe Smaç ekiplerinin bu dönemde üstlendikleri misyonu konuşmak üzere 23 Ocak Cumartesi günü oturumlar düzenlendi.

İlk oturumda Eczacıbaşı Spor Kulübü Başkanı Faruk Eczacıbaşı, ES Voleybol Spor Kulübü Başkanı Sırma Üç’ün konuğu olarak sohbete katılırken, ikinci oturumda Eczacıbaşı VitrA Kadın Voleybol Takımı sporcularından Beyza Arıcı ile Fatma Yıldırım, Eczacıbaşı Alt Yapı İdari Sorumlusu olan Asuman Baş’ın sorularını yanıtladılar.

Son olarak, spor psikolojisi konusunda uzmanlaşmış olan Mentalift grubundan Arda Coşkun ve Ece Ünlü özellikle ebeveynlere yönelik olarak pandemi sürecinde sporcuların yaşadığı zorlukları ve ailelerin sporculara nasıl yaklaşmaları gerektiği konusunda bilgiler verdi.

Pandemi döneminde antrenmanlara hiç ara vermeyen ve Mart 2020’den bu yana kesintisiz olarak çalışan Geleceğe Smaç ekipleri salon antrenmanları, uzaktan görüntülü antrenmanlar (online antrenmanlar) ve yeni eğitim programları (eğitim videoları) ile 1000’in üzerinde sporcu ile antrenman yapmaya devam ediyor.

Pandemi sürecinde güvenlik ve hijyen önlemlerini artıran, tüm öğrencileri sürekli ve düzenli olarak HES kodları ile yakın takibe alan Geleceğe Smaç ekipleri salonlarda antrenman yaparken antrenman gruplarını bir sahada en çok 8-10 sporcu olacak biçimde düzenliyor, antrenman sırasında antrenörler mutlaka maske takıyor ve sporcular ile sosyal mesafelerini koruyorlar. Velilerin spor salonlarına girmesine izin verilmezken sporcuların da antrenman saati dışında tesis içinde zaman kaybetmemesi sağlanıyor ve sporcular ile antrenörlerin teması en aza indiriliyor.

Velilerden gelen talepler üzerine 1 veya 2-3 kişilik gruplarla özel antrenmanlar da yapılıyor. Özel antrenman gruplarına farklı spor kulüplerinin sporcuları da kabul edilirken, bu sporcuların kendi kulüplerinden izin almış olması koşulu aranıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.