Köşe YazarlarıTVFManşetMilli Takımlar

Danielle Santarelli İtalya Milli Takımı’nın başına geçer mi? “Geçmez“ diyemem…

Voleybolmagazin.Com Genel Yayın Yönetmeni Ufuk Soygür, “Danielle Santarelli İtalya Milli Takımı’nın başına geçer mi? “Geçmez“ diyemem…” başlıklı yazısıyla sizlerle.

Danielle Santarelli İtalya Milli Takımı’nın başına geçer mi? “Geçmez“ diyemem…

İtalya’da işler karışık gibi gözüküyor. İtalya Milli Takımında dünyaca ünlü pasör çaprazı Paola Egonu’nun olimpiyat elemeleri kadrosuna dahil edilmemesi, takımın bu yaz sezonunda başarılı bir performans ortaya koyamaması ve takımdaki iç karışıklık söylentileri derken günün sonunda İtalya Voleybol Federasyonu’nun, Davide Mazzanti ile yollarının ayrılacağı öğrenildi.

Özellikle antrenör konusunda dünyada bir marka olan İtalya’nın, kendi milli takımına başantrenör bulamayacak hali yok. İtalya gibi bir milli takımı da her antrenör çalıştırmak ister.

Ancak İtalya Federasyonu’nun şöyle bir kuralı var; antrenör aynı anda hem kulüp hem de milli takımı çalıştıramaz. Şu an Davide Mazzanti dışında aday gösterilen hemen hemen her antrenör kulüp takımı çalıştırıyor. Bu kural nedeniyle federasyonun şu an antrenör bulması da biraz zorlaşıyor.

Gelelim “Danielle Santarelli İtalya Milli Takımı’nın başına geçer mi?” sorusuna. Geçmez diyemem. Neden olmasın? Danielle Santarelli çok başarılı bir antrenör ve bu yaz milli takımımızla müthiş işlere imza attı. Böyle giderse olimpiyat şampiyonluğu bile yaşarız. Santarelli’nin bize nasıl geldiğini hatırlayalım; Santarelli, Sırbistan’la iki yıllık kontratı olmasına rağmen Türkiye’ye gelmişti. Şimdi mantıkla baktığımızda İtalya, Danielle Santarelli’nin ülkesi. İtalya federasyonu, kulüp ve milli takımı aynı anda çalıştırma kuralında esneklik sağlar, ülkenin sana ihtiyacı var der ve çok da iyi bir para verirse neden olmasın?

Temennim Danielle Santarelli’nin Türkiye’de uzun yıllar devam etmesidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.