ManşetLiglerMilli Takımlar

Dr. Ayten Salih Berkalp’ten, Kaptan Eda Erdem Dündar ve A Milli Kadın Voleybol Takımımıza mesaj

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün internet sitesinde yer alan haber şöyle:

Tarihe İz Bırakan Fenerbahçeli Kadınlarımızdan Dr. Ayten Salih Berkalp’ten, Kaptanımız Eda Erdem Dündar ve A Milli Kadın Voleybol Takımımıza mesaj var

1954 yılında Fenerbahçemizin Voleybol ve Basketbol Takımlarının kurulmasına öncülük eden aynı zamanda kürek ve atletizm branşlarında da çok sayıda başarı kazanmış Tarihe İz Bırakan Fenerbahçeli Kadınlarımızdan Dr. Ayten Salih Berkalp, 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda ülkemizi temsil edecek Fenerbahçe Opet ve A Milli Kadın Voleybol Takımımızın kaptanı Eda Erdem Dündar ve tüm takıma başarı dileklerini iletti.

Fenerbahçe Televizyonu’na konuşan Ayten Salih Berkalp, Fenerbahçe Opet ve A Milli Kadın Voleybol Takımımızın Eda Erdem Dündar için bir mesaj paylaştı. Mesajında her bir Fenerbahçelinin,  dünyanın her yerindeki Türk kadınının kalbinin onlarla birlikte attığını ifade etti.

Mesajını paylaşmadan önce kısaca duygularını aktaran Ayten Salih Berkalp, “Bana bu fırsatı verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Biz Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımının 1954 yılındaki kurucusu ve aynı zamanda 4 takım, sadece basketbol ve voleybol değil, atletizmde, son iki yıl kürekte de başarılar kazanmış ilk kaptanı olarak bugün Tokyo Olimpiyatları’nda Türk voleybol takımı ve aynı zamanda Fenerbahçe Opet Kadım Voleybol Takımı kaptanı Eda Erdem Dündar’a küçücük bir mesaj vermek, onu biraz yüreklendirmek daha doğrusu takımı yüreklendirmek istiyorum.” dedi.

Tarihe İz Bırakan Fenerbahçeli Kadınlarımızdan Dr. Ayten Salih Berkalp, kaptan Eda Erdem Dündar için paylaştığı mesajında şu ifadeleri kullandı:

Sevgili Eda, Fenerbahçeli ablalarınız 67 yıl önce Türk kadın sporcularını da Olimpiyatlarda izlemek amacıyla 4 branştaki Fenerbahçe kız takımlarını kurmuştuk. 2012 Londra Olimpiyatları’nda 9. olarak hedefimizi gerçekleştirdiğimiz için büyük bir sevinç ve gurur duymuştuk. Bu yıl yine Olimpiyatlarda Türk Milli Kadın Voleybol Takımı olarak yer almakla bizleri onurlandırdınız. Maç günlerinde sadece buradan, Kıbrıs’tan ve Türkiye’de değil dünyanın her yerindeki Türk kadınının kalbi, sizin için çarpacak, mücadelenizi candan destekleyecek, başarılı olmanızı dileyecektir. Olimpiyat Oyunları’nda yine sevgili 22 Fenerbahçeli sporcumuzun değil, tüm Türk sporcularımıza başarılar dilerim. İnşallah zaferden sonra İstanbul’da görüşmek ümidiyle Kurban Bayramınızı kutlar, pandemiden en kısa sürede kurtulmak ümidiyle gözlerinizden öper, herkese selam, sevgi ve saygılar sunarım.

Fotoğraflar: Atilla Sertbakan

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.