Sultanlar Ligi

Doç. Dr. Galip Bilen Kürklü Türk Hava Yolları’nda

Yeni sezon öncesi hazırlıklarına hızla devam eden Türk Hava Yolları Spor Kulübü, Doç. Dr. Galip Bilen Kürklü ile anlaştığını duyurdu. Geçmişte Konyaspor Futbol A Takımı, Fenerbahçe Futbol A Takımı, Türkiye U-16 Futbol Takımı ve Türkiye Sutopu Milli Takımında takım doktorluğu yapan Doç.Dr. Galip Bilen Kürklü imza töreni sonrasında yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“10 senelik profesyonel futbol takım doktorluğu sonrası Türk Hava Yolları Spor Kulübü gibi bir kurumda voleybol alanında çok değerli bir kadroyla çalışacağım için kendimi heyecanlı hissediyorum. Ekibimize ve tüm takımlara sağlıklı ve başarılı bir sezon dilerim.” dedi.

Türk Hava Yolları Spor Kulübü Genel Sekreteri Abdullah Kelkitli ise şu açıklamalarda bulundu:
“Hedeflerimize ulaşmak ve kulübümüzü daha da büyütmek adına takımlarımızı her alanda güçlü isimlerle desteklemeye devam ediyoruz. Sporcularımızın sağlığı da bizim için her şeyden önce geliyor. Bu bağlamda çok yerinde bir adım attık ve Bilen Hocamızla anlaştık. Kendisi çok kariyerli, çok deneyimli, alanının en kıymetli isimlerinden. Böyle bir değeri kulüp bünyemize kattığımız için mutlu ve gururluyuz. Hep birlikte, daha güçlü şekilde, daha sağlam adımlarla hedeflerimize koşmaya devam edeceğiz. Kendisine ve kulübümüze hayırlı olmasını diliyorum.”

2013-2022 yılları arasında yaptığı futbol takım doktorluğunun yanı sıra halen Galata Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümünde görev yapmakta olan Doç. Dr. Galip Bilen Kürklü kariyerinde ayrıca şu görevlerde bulunmustur:
2007-2011 Futbol ve Basketbol Federasyonları Doping Kontrol Görevlisi 2011-2014 Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Antidoping Ajansı
2012-2014 Konya Eğitim Araştırma Hastanesi Uzman Spor Hekimi
2014-2019 Necmettin Erbakan Üniversitesi Spor Hekimliği Anabilim Dalı Başkanı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.