Dünya ve Avrupa

Amerika’daki Türk voleybolcular Gülce Güçtekin, Peyman Yardımcı ve Merima Smajloviç’den haberler

Gülce Güçtekin geçtiğimiz günlerde Big 10 konferansı Haftanın Birinci Sınıf Öğrencisi ilan edildi (Eyl.12.). Şimdiye kadar Badgers altı maç oynadı ve Güçtekin her maçın ve her setin bir parçası oldu. Şu anda defansta takıma liderlik ediyor ve genel olarak konferansta dokuzuncu sırada yer alıyor ve set başına 3.71 defans yapıyor. Bu sezon şimdiye kadar sahip olduğu en çok defans, High Point Üniversitesi’ne (D1) karşı 17 idi. Sadece Birinci Sınıf öğrencisi olarak üst düzey rakamlar ortaya koyuyor ve bizi gururlandırmaya devam ediyor.

Miami Üniversitesi’nden Peyman Yardımcı, aynı zamanda son derece iyi oynayan bir pasör çaprazı. Hurricanes için sadece dokuz maçta 92 kill ve 66 defansla tutarlı olarak kendini gösterdi. Bu sezon şimdiye kadar sahip olduğu en çok sayısı , UNLV’ye karşı 21 idi.Geçen yıl Yardımcı, All-ACC Birinci Sınıf Ekibinin yanı sıra All-ACC Akademik Ekibinin bir üyesiydi. Ayrıca haftanın iki kez birinci sınıf öğrencisiydi. Peyman sezona çok güçlü bir şekilde başladı ve çok çalışarak başarılarını en iyi şekilde hak ettiğini gösterdi. Haydiiii Peymann!!!

Seattle Üniversitesi Birinci Sınıf Öğrencisi Merima Smajloviç şu ana kadar iyi bir performans sergiliyor. Redhawks’ın şu ana kadar oynadığı 6 maçın 5’inde başlayarak toplam 27 kill ve 34 defans yapıyor. Kariyerinin en iyi yedi sayısı Louisiana Tech ve Gardner Webb’e karşı kazandı. En iyi 12 defansını ise IUPUI okuluna karşı yaptı. Seattle şu anda 5-1’de duruyor ve yetenekli Birinci sınıf öğrencisi Merima’dan gelecek çok daha büyük şeyler var.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.