Efeler LigiManşetLigler

Ahmet Tümer ve Emre Batur’dan yeni sezon değerlendirmesi

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün internet sitesinde yer alan haber şöyle:

Voleybolcularımız Ahmet Tümer ve Emre Batur’dan yeni sezon değerlendirmesi

Yeni sezon öncesi çalışmalarını Düzce’nin Kaynaşlı ilçesinde bulunan Serkan Acar Resort&Sports Topuk Yaylası’nda sürdüren Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımızda yeni transferimiz Ahmet Tümer ile takımımızın önemli oyuncularından Emre Batur, resmi internet sitemize açıklamalarda bulundu.

İlk cümleleri ‘Fenerbahçe, sporcusuna ne kadar özel olduğunu hissettiriyor’ olan yeni transferimiz Ahmet Tümer, taraftarımıza şampiyonluk mesajı da verdi. Takımımızın önemli isimlerinden Emre Batur ise yeni sezona yoğun tempoda hazırlandıklarını söylerken; Covid-19 nedeniyle maçların seyircisiz oynanmasının zor olduğunu ve bu sezonla birlikte kenetlenip iyi bir sinerji yakalamaları gerektiğine vurgu yaptı.

Ahmet Tümer: Fenerbahçe, sporcusuna ne kadar özel olduğunu hissettiriyor

İlk olarak Fenerbahçe’nin büyüklüğünden bahseden yeni transferimiz Ahmet Tümer, “Şunu söyleyebilirim ki daha sezonu açmadan, antrenmanlara başlamadan bile Fenerbahçe’nin ne kadar özel olduğunu hissettim. Yöneticilerimiz, oyuncu arkadaşlarım, taraftarlar çok güzel bir enerji var. Fenerbahçe, sporcusuna ne kadar özel olduğunu hissettiriyor. Sezonumuzu açtık ve ağır bir yükleme döneminden geçiyoruz.  Şu an için her şey güzel gidiyor.” dedi.

Ahmet Tümer, Efeler Ligi’nde çok sayıda Doğu bölgelerinden gelen takımların yer almasının voleybolun daha geniş kitlelere yayılması adına önemli olduğuna ise şu şekilde vurgu yaptı:

Bu sene ligde çok fazla Doğu takımı var. Bence bu voleybol adına güzel bir şey. Ülkemizin her yerine voleybolun yayılması adına önemli bir gelişme. Bu sayede insanlar voleybolu daha çok sevmeye başlıyor.

Belçika’da düzenlenen 2021 CEV Avrupa Altın Ligi finalinde Ukrayna’yı 3-1 mağlup ederek yenilgisiz şampiyon olan A Milli Erkek Voleybol Takımımızın bu başarısını değerlendiren milli voleybolcu, “Mili takımla yaklaşık iki aylık bir kamp süreci geçirdik. Avrupa Altın Ligi de bizim için çok önemliydi. Avrupa Şampiyonası öncesi oradan alacağımız bir şampiyonluk, bir kupa bizi çok fazla motive edecekti. Genç de bir kadroyla katıldık. Alışılmışın dışında bir oluşumla gittik. Güzel başladık ve sonunu da güzel getirdik. Orayı şampiyonlukla bitirmek bizim için çok önemliydi. Kupa ile döndükten sonra çok güzel yorumlar aldık. Aynı zamanda voleybola karşı bir ilgi de arttı. Güzel geri dönüşler aldık. Yeni jenerasyon, genç arkadaşlarımızla birlikte biz de kadın voleybolunun olduğu yerlere çıkmak için mücadele veriyoruz.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Başantrenörümüz Daniel Castellani’nin sahip olduğu sistem ve disiplinden övgü dolu sözlerle bahseden Ahmet Tümer, “Hocamızla ilk defa çalışıyorum. Çok bilgili, sistem konusunda muhteşem, çalışma konusunda çok disiplinli. Bu sene çok güzel işler yapacağımızı düşünüyorum. Şimdiden sanki yıllardır berabermişiz gibi bir enerji var. İnşallah bunu bütün sezona yayarız. Her şey güzel başladı, inşallah güzel de devam eder ve güzel biter.” dedi.

Başarılı orta oyuncu sözlerini taraftarımıza verdiği şu mesajla noktaladı:

İki yıldır Koronavirüs’ten dolayı taraftarlar olmadan oynuyoruz. Bu bizi çok kötü etkiledi. İnşallah ilk isteğimiz yavaş yavaş tribünlerin açılması, taraftarlarla birlikte oynamamız. Onun dışında ben Fenerbahçe taraftarına kendi adıma ve takım arkadaşlarım adına söz veriyorum; bu sezon onlar için, Fenerbahçe için en iyi şekilde mücadele edeceğiz. Sonuna kadar pes etmeyeceğiz ve şampiyonluk için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Futbolun birazcık gerisinde kalıyoruz. Onlardan tek isteğimiz bizim de onlar kadar değer görmek istediğimiz, konuşulmak istediğimiz. Futbolculara verilen desteğin bize de verilmesini istiyoruz.

Emre Batur: Fenerbahçe gücünü taraftardan alır

Yeni sezon öncesi hazırlık dönemini ve Başantrenörümüz Daniel Castellani ile ilgili görüşlerini paylaşarak sözlerine başlayan Emre Batur, “Öncelikle yeni sezon hayırlı olsun. Umarım sakatlıksız, güzel bir sezon geçiririz. Yeni sezona yeni bir oluşumla başladık; antrenörümüz, genç oyuncular… bunun da bizim için çok iyi olduğunu düşünüyorum. Zaten antrenörümüz geçmiş yıllarda da buradaydı ve birlikte şampiyonluk kupası da kaldırmıştık. Onun da başarıya az olduğunu düşünüyorum. Türkiye Ligi’ni bilen bir isim. Adaptasyon sorununu daha kısa sürede aşacağını düşünüyorum. İyi çalışıyoruz,  güzel bir enerji var. Bunu da sahaya yansıttığımızda başarı gelecektir diye düşünüyorum. Sezonun başındayız ve iki ay gibi uzun bir zaman dilimi var önümüzde. Bu zaman zarfında hatalarımızı görüp, dersler çıkararak bu hataları minimuma indirmek istiyoruz. O yüzden de her şeyin başı çalışmak ve çalıştığımız, iyi bir takım olduğumu sürece de başarı gelecektir.” dedi.

Yeni transferimiz Yacine Louati’nin yer aldığı Fransa Milli Voleybol Takımının 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları Şampiyonu olmasına ilişkin de bir değerlendirmede bulunan Batur, “Öncelikle onu tebrik ederim. Çok güzel bir başarı ve üstü yok zaten. Bize katacağı çok şey olacağını düşünüyorum. Bence iyi bir transfer, tecrübeli de bir oyuncu. Fransız çok sayıda sporcu Türkiye’de oynadığı için o da Türkiye’ye aşinadır ve bilgisi vardır. Bu anlamda sıkıntı çekeceğini düşünmüyorum.” şeklinde konuştu.

Covid-19 nedeniyle maçların seyircisiz oynanmasının zor olduğunu ve bu sezonla birlikte kenetlenip iyi bir sinerji yakalamaları gerektiğine vurgu yapan milli voleybolcu, “Taraftarımızı çok özledik. Onlar da bizi özlemiştir. Pandemi sürecinden geçiyoruz ve oldukça zorlu bir süreç. Maçlar onlarsız çok keyifli olmuyor. Bu sezon hep birlikte kenetlenip iyi bir sinerji yakalamamız gerektiğini düşünüyorum. Fenerbahçe gücünü taraftardan alır. Bu yüzden de taraftar ve atmosfer çok önemli bizim için. Bütün taraftarımızı maçlara bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Başarılı voleybolcu, sözlerine son verirken Axa Sigorta Efeler Ligi’ndeki takımlar hakkındaysa şu şekilde konuştu:

Aslında takımların nasıl ve ne şekilde olduğundan ziyade önemli olan bizim nasıl olduğumuz. Biz, iyi hazırlandığımız sürece, iyi olduğumuz sürece karşı takımın çok bir önemi yok. O nedenle bizim için her rakip çok önemli. Hepsine çok saygı duymamız gerekiyor. Her maça moral ve motivasyonla çıkmamız gerekiyor. Çünkü voleybol en ufak hatayı kaldırmıyor. Maksimum konsantrasyonla çıkıp elimizden geleni yapacağız.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.