TVFManşet

2020-2021 sezon öncesi “Hakem ve Gözlemci Gelişim-Bilgilendirme Semineri Başladı

Türkiye Voleybol Federasyonu Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu tarafından düzenlenen 2020-2021 sezonu öncesi Hakem ve Gözlemci Gelişim-Bilgilendirme Semineri’nin ilk oturumu koronavirüs pandemisi sebebiyle online olarak gerçekleştirildi.

MHGK Başkanı Aziz Yener’in moderatörlüğünde gerçekleşen seminerin açılışına, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, MHGK Genel Sekreteri Eyüp Bostancı, Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Federasyonu (VHGF) Başkanı Çetin Ok, MHGK üyeleri ile A ve AB klasman hakemleri katıldı.

TVF Başkanı Üstündağ seminer açılışında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Öncelikle içinde bulunduğumuz pandemi döneminden dolayı hepinize sağlıklı, sıhhatli günler diliyorum. 2020-2021 sezonu öncesi Hakem ve Gözlemci Gelişim-Bilgilendirme Semineri’ne hepiniz hoş geldiniz. Sizlerle bu yıl uzaktan da olsa bir arada olmaktan dolayı çok mutluyum. Bir an önce, bu zorlu süreci geride bırakarak yeniden sahalara dönüp, tekrar kucaklaştığımız, seyircili bir ortamda birbirimizin elini sıkan o güzel maç günlerine geri dönmeyi arzu ediyoruz.

Türk hakemlerimiz, son yıllarda göstermiş oldukları başarılı yönetimlerle sadece Avrupa’da değil dünyada da bir marka olmuştur. Pandemi döneminde voleybolun tüm paydaşlarının herkese örnek olduğu gibi, hakem paydaşlarımızın da örnek olduğunu gördük. Koronavirüs pandemisi döneminde voleybol camiası olarak iyi bir sınav verdiğimizi düşünüyorum. Tüm kamuoyundan yüzde 100 destek alarak, herkes tarafından takdirle karşılanan bir süreç yürüttük. Türk voleybolu adına da bu süreçte de en doğru kararlara imza attık.

Federasyon olarak bu yıl yine bir ilke imza atacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Üst klasman hakemlerimiz, yeni sezonla birlikte görev yapacakları müsabakalarda forma sponsoru kıyafetleri ile sahada yer alacaklar. 2020-2021 voleybol sezonunda ayrıca tüm hakemlerimiz, gözlemcilerimiz ve il temsilcilerimiz de tek tip kıyafet ile müsabakalarda yer alacaklar. Hakemlik seminerlerde başarılı olanların kıyafetleri de Federasyon tarafından karşılanacak.

2020-2021 voleybol sezonu öncesinde internet ortamında yapılan seminerin hepinize hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyor, başarılı bir sezon geçirmenizi diliyorum.”

Türkiye Voleybol Federasyonu Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu tarafından 7 grup halinde düzenlenen 2020-2021 sezonu öncesi Hakem ve Gözlemci Gelişim-Bilgilendirme Semineri, 30 Ağustos Pazar günü sona erecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.