ManşetMilli Takımlar

Yunanistan’ın Türk başantrenörü Yunus Öçal’dan Türkiye maçı öncesi açıklamalar

Filenin Sultanları, 2023 CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’ndaki dördüncü maçında 23 Ağustos 2023 Çarşamba günü saat 18.00’de başarılı Türk başantrenör Yunus Öçal’ın çalıştırdığı Yunanistan ile karşılaşacak.

Yunus Öçal, bu karşılaşma öncesi voleybolmagazin.com’a özel açıklamalarda bulundu:

“Evet öncelikle belkide turnuvanın Türkiye hariç en dengeli grubundayız. Bunu alınan skorlardan da anlayabiliriz. Son güne kadar kimin son 16 ya kalacağını bilemiyoruz. Türkiye maçı için ise; inanılmaz bir atmosfer var. Takım içinde bunu salonda çok daha yoğun hissediyorsunuz. Onları izlerken Dünya’nın 1 numarası olmayı ne kadar hakettiklerini bir kez daha görüyorum.

Santarelli’nin butün oyuncuları turnuvanın uzunluğunu düşünerek oynatması ve girenin çıkanı aratmaması muazzam bir ahenk yaratmış durumda.

Şuan için bir zorluk yaşayacaklarını düşünmüyorum. Son 16 turunuda rahat geçer Türkiye. Sonrasında turnuva başlar onlar için. Sırbistan veya Polonya’dan biri ile oynama ihtimali yüksek. Ama görüyorumki VNL’deki birliktelik ve istek katlanarak artmış durumda. Bu şekilde Avrupa’da Türkiye’yi bir başka takımın durdurması zor görünüyor.

Benim için 2011/14 yılları arasında çalışıp bir çok başarı elde ettiğimiz milli takımın geldiği bu seviyeyi görmek bir Türk olarak beni gururlandırıyor. Başta Başkanımız Mehmet Akif Üstündağ olmak üzere böyle bir grubun yaratılmasında emeği geçen kulüplere ve antrenörlere teşekkür etmek isterim. Gururla izliyorum.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.