Efeler LigiManşetLigler

VHGF’den Kamuoyu Duyurusu

Voleybol Hakemleri ve Gözlemciler Federasyonu, 2 Aralık 2020 Çarşamba günü Bingöl Solhan Spor – ALTEKMA takımları arasında Bingöl’de oynanan AXA Sigorta Efeler Ligi 9. Hafta erteleme maçında yaşanan üzücü olaylarla ilgili olarak kamuoyu duyurusunu yayınladı.

Voleybol Hakemleri ve Gözlemciler Federasyonu tarafından yayınlanan kamuoyu duyurusu şöyle:

Voleybol Kamuoyuna Duyuru

2 Aralık 2020 Tarihinde Bingöl Karşıyaka Spor Salonu’nda oynanan AXA Sigorta Efeler Ligi 9. Hafta erteleme maçında Bingöl Solhan Spor ile ALTEKMA takımları arasında oynanan müsabakanın 4. setinde sahaya giren bir şahsın, maçın başhakemi İsmail Yıldırım’a yönelik yapılmış olan fiziki saldırıdan dolayı üzüntü duyuyor ve bu olaya sebep olan şahsı voleybol camiası adına esefle kınıyoruz.

Özellikle, kuruluşundan sonra, çok kısa bir süre içinde en üst lige yükselme ve bölgesini temsil etme başarısını gösteren; Türk Voleyboluna yaptığı katkılar ile tüm voleybol camiasının takdiri ve beğenisi kazanan Bingöl Solhan Spor’un bu tür olaylarla birlikte anılmasının bizleri de çok üzdüğünün bilinmesini isteriz.

Voleybol müsabakalarında bu tür olayların tekrar yaşanmaması ve sadece voleybolun konuşulduğu günlerde bir araya gelmek ve buluşmak dileğiyle…

Çetin Ok

Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Federasyonu Başkanı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.