Sultanlar LigiManşet

TSYD Kadınlar Voleybol Ligi Turnuvası tanıtım toplantısı yapıldı

TSYD Turnuvası 15-16-17 Eylül’de yapılacak

15-17 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan TSYD Adana Şubesi Kadınlar Voleybol Turnuvası’nın tanıtım toplantısı TSYD Adana Şubesi’nde yapıldı. Tanıtım toplantısında altyapı ile ilgili yapılacak olan işbirliği ile ilgili de açıklama yapıldı. Toplantıya Çukurova Belediye Başkanı ve Çukurova Belediyesi Spor Kulübü Onursal Başkanı Soner Çetin, TSYD Adana Şubesi Başkan Vekili Engin Kanber, Çukurova Belediyesi Spor Kulübü Baş Antrenörü Mustafa Umut Uysal, ASKF Başkanı Ahmet Bozan, Çukurova Belediyesi Spor Kulübü takım kaptanları Hazal Selin Uygur ve Nur Sevil Gökbudak ile Karespor Başkanı Ümit Adaş katıldı.

15 Eylül’de başlayacak olan turnuvanın programı da belli oldu. 15 Eylül Cuma günü turnuvanın açılış maçı 16.00’da Muratpaşa Belediyesi Sigorta Shop ile PTT SK arasında oynanacak. 18.00’de ise Çukurova Belediyesi SK ile Karayolları maçı olacak. 3 gün sürecek olan turnuva tek devreli lig usulüne göre oynanacak. Turnuvanın bilet ücretleri 20 Tl olarak belirlendi. Biletler Passo.com.tr’den satılacak.

-Soner Çetin, ‘’Kadın voleybolu Atatürkçü duruşun simgesi’’

Turnuvaya ev sahipliği yapmanın gururu içerisinde olduklarını söyleyen Çukurova Belediye Başkanı ve Çukurova Belediyesi Spor Kulübü Onursal Başkanı Soner Çetin, ‘’Çok mutlu oldum böyle bir ortamı görünce. Son zamanlarda gerçekleştirilen önemli basın toplantılarından birini gerçekleştiriyoruz. TSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsir ile de telefonla görüştüm ve davet ettim. Çok mutlu olduğunu ve gelmeye çalışacağını söyledi. Bu turnuvayı her yıl geleneksel olarak yapmayı istiyoruz İnşallah yapacağız da. Turnuvaya katılan Muratpaşa Belediyesi Sigorta Shop, PTT Spor Kulübü ve Karayolları Spor Kulübü’ne de teşekkür ediyoruz. Turnuvaya katıldıkları için onlara da maçlarında başarılar diliyoruz. Hepsi de birbirinden değerli Sultanlar Ligi ekipleri hepsiyle ligde de karşılaşacağız. Sultanlar Ligi hepinizin malumu dünyanın en kaliteli ligi durumunda en iyi takımların bulunduğu lig Sultanlar Ligi, biz de bu ligde mücadele ediyoruz. Şimdi daha da fazla ilgi çekmeye başladı. Kadın voleybolu Atatürkçü duruşun bir simgesi haline geldi. Bu kızlarımız Atatürk’ün kızları, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kadına verdiği önemi göstermesi anlamında da çok iyi işler yapıyorlar. Ben bu anlamda bu şehrin bir yöneticisi olarak da memleketine sevdalı bir belediye başkanı olarak da bu işin gururunu yaşıyorum. İnşallah daha uzun yıllar da yaşamak istiyorum’’ dedi.

Takımın hedefleri ile de soruya cevap veren başkan Çetin, ‘’Geçen sezon kaçırdığımız playoffa bu sezon girip ardından da Avrupa Kupaları’nda Çukurova’nın Adana’nın adını duyurmak istiyoruz’’ şeklinde konuştu.

Çukurova Belediyesi Spor Kulübü takım kaptanı Hazal Selin Uygur, ‘’Bu turnuva iyi bir hazırlık olacak iyi oynamak istiyoruz. Elimizden geleni yapmak istiyoruz, bu sene hedefimiz başkanımızın da söylediği gibi önceki hedef playoff,  daha sonra da Avrupa kupaları ona göre de bir kadro kurduk. Her şey mümkün en önemlisi Adana’mızın desteğini bekliyoruz’’

İkinci kaptan Nur Sevil Gökbudak da şunları söyledi. ‘’Bizim için önemli bir hazırlık turnuvası olacak aynı zamanda ligde oynayacağımız takımlarla karşılaşacağız hedefimiz Tabii ki Avrupa. Başkanımızın dediği gibi çok Avrupa’yı istiyor. Biz de elimizden geleni yapacağız’’

TSYD Adana Şube Başkanvekili Engin Kanber de, “TSYD olarak her daim sporun içerisindeyiz. Turnuvanın TSYD Kupası adı altında gerçekleşmesi son derece mutluluk veriyor.  Adana’ya gelecek olan tüm takımlara başarılar diliyorum. Yıllar sonra böyle bir heyecanın Adana’da yaşanması gurur verici. Teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Çukurova Belediyesi Spor Kulübü Baş antrenörü Mustafa Umut Uysal ise şunları söyledi. ‘’TSYD ailesine kupa için teşekkür ederken, “Bu turnuva her iki açıdan önemli. Birincisi TSYD Kupası maçları oynayacak olmamız. İkincisi ise Adana’da maç yapamıyorduk. Başka şehirlere gidiyorduk, hazırlık maçları için. Bu açıdan da evimizde oynayacak olmamız çok önemli. Katılan takımlara başarılar diliyorum. Çok güzel bir turnuva olacak” dedi.

ASKF Başkanı Ahmet Bozan ise turnuvayı düzenleyenlere teşekkür ederken, katılacak olan tüm takımlara başarılar diledi.

-Çukurova Belediyesi Spor Kulübü ile Karespor arasında Altyapı işbirliği yapılacak

TSYD Turnuvası tanıtımının ardından ise altyapıda yapılacak olan çalışma ile ilgilide açıklama yapıldı. İş birlikteliği yapılan Karespor Başkanı Ümit Adaş bilgiler verdi. ‘’Sonar başkanım uzun zamandır altyapıda bi hamle yapmak isiyordu. Biz de böyle bir oluşumda olmak istiyorduk. Koşullar bugün oluştu. Bir takım fırsatlar sunmayı istedik. Başkanımız Soner Çetin bizlere her zaman destek oldu. Adanalı çocuklarımızın Sultanlar Ligi’nde Çukurova Beldiyesi’nde oynaması ve yarışmacı olması için elimizden geleni yapacağız’’

Başkan Çetin, Altyapı ile ilgili yaptığı çalışmalar hakkında ise bu işbirliğin önemli olduğunu ve başarılı sonuçlar getireceğine emin olduğunu söyledi. Çetin, ‘’Ümit hocamıza da teşekkür ediyoruz. Bu oluşumun hayırlı olmasını diliyorum’’ şeklinde konuştu.

Baş Antrenör Mustafa Umut Uysal ise, Alt yapı olmadan üst yapı olmaz. Her iki taraf içinde hayırlı olsun. Bu birleşim ile her okulda taramalar yapacağız. O anlamda alt yapımız bacasız bir fabrika olacak’’ dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.