ManşetLiglerDünya ve Avrupa

“Sonuna kadar mücadele ettik ama yetmedi”

Galatasaray Spor Kulübü’nün internet sitesinde yer alan haber şöyle:

“Sonuna kadar mücadele ettik ama yetmedi”

Galatasaray HDI Sigorta Kadın Voleybol Takımımız, CEV Kupası finali rövanş maçını kaybederek Avrupa İkincisi oldu. Karşılaşma sonrası Galatasaray Voleybol Şubesinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Okan Böke, Başantrenörümüz Ataman Güneyligil ve Takım Kaptanlarımız Gizem Güreşen ile Güldeniz Önal, Galatasaray Televizyonu’na değerlendirmelerde bulundu.

Açıklamalar şu şekilde:

OKAN BÖKE

“Bizden daha iyi bir takım oldukları çok net ortaya çıktı. Final oynadık, gelebilecek en üst noktaya oynadık. Yalnızca bir tanesinde hükmen galip geldik. Diğerlerini oynayarak kazandık. Başından beri çok iyi sakındığımız ama sonunda bizi yakalayan bu Covid var. Çocuklar hiç takım antrenmanı yapamadı. Karşı tarafta gerçekten dünyanın en iyi oyuncularından ikisi onlarda. Çok iyi oynadılar tebrik etmek lazım. Spor bu zaten bir kazanan oluyor. Biz kazanmak istiyorduk. Geldiğimden beri dördüncü final dördüncü ikincilik, geçen sene oynayamamıştık. Kızlarımı tebrik ediyorum. Ellerinden geleni yaptılar. Elimizden gelen bu. Galatasaray’ı ve Türkiye’ye alnımızın akıyla temsil ettik. Kazananı tebrik edeceğiz yapacak bir şey yok. İnşallah biz de önümüzdeki senenin hazırlıklarını yapacağız. Hayırlı olsun ikinci olduk. Kazanan Monza’yı da tebrik ediyorum. Üzgünüm tabii ama buraya gelmenin de bir gururu var içimizde.”

ATAMAN GÜNEYLİGİL

“İlk maçtan sonra bazı şeyleri çok doğru ve sürekli yapmamız gerekiyordu açıkçası. İyi servis atmalıydık, rakibin orta oyuncuları İtalyan liginin en iyi orta oyuncu çifti olabilir. Onları hem atakta kesmek için çok iyi servise ihtiyacımız vardı. İlk maçta 17’ye yakın blok yedik. Bu maçta da hemen hemen ona yakındır. Güç farkı çok ortaya çıktı açıkçası. Daha mücadeleci bir oyun sergileyip sonunda kupayı kazanmak isterdik ama olmadı. Servis atıp hücum düzenlerini bozmadığımız sürece özellikle İtalya liginin takımlarına karşı bu tarz sonuçlar normal. Çok iyi servis atmanız lazım, topun atılacağı yerin belli olması lazım. Oraya yerleşip çok iyi blok yapmak lazım. Bazı şeyleri sürekli ve çok iyi yapmamız gerekiyordu.”

GİZEM GÜREŞEN

“Öncelikle final oynadığımız için çok mutluyum. Gönül isterdi ki burada kendi evimizde, kendi taraftarımızın önünde kupayı kaldırmak. Maalesef olmadı. Hocamızın dediği gibi kuvvet farkı ortaya çıktı ama onu kapatmak için yapmamız gereken bazı şeyler vardı özellikle servis atmak. Çok iyi orta oyunculara sahip bir takım var. İtalyan liginin en iyi iki orta oyuncusu onlarda. Onları devreye soktuğunuzda işler karışıyor. Biz blok zaafı olan bir takımız. İyi servis atamadığımız için maalesef çok çabuk oynadılar. Biz bunu durduramadık. İyi servis atabilseydik oyuna daha çok ortak olabilirdik ama bunu yapamayınca onlar tabii ki daha rahat oyun sergileyebildiler. Sonuna kadar mücadele ettik ama yetmedi. Çok üzgünüm ama final oynadığımız için de çok mutluyum. Gönül isterdi ki kupayı hep beraber burada kaldıralım. En azından madalyamız var. Bununla kendimizi avutmak zorundayız. İlk maçta çok eksiktik ve covid sebebiyle antrenman yapamadan gitmiştik. Bir hafta antrenman yapma şansımız oldu güzel de bir antrenman yaptık ama yetmedi. Çok şanssız bir döneme denk geldik. Daha fazla antrenman yapsaydık, 15 gün ara vermeseydik arkadaşlarımız da daha hazır olsaydı her şey farklı olabilirdi. Burada kazanma şansımız her zaman daha yüksekti. Olmayınca bazen olmuyor. Bugün tutmadı maalesef. Keşkeler çok fazla. Bugün olmadı o yüzden çok üzgünüm.”

GÜLDENİZ ÖNAL

“Karşımızda iyi bir takım olduğunu biliyorduk. İlk maç biraz talihsizlik oldu ama bu maçta direnç göstermeye çalıştık. İtalya liginde onlar bu maçları çok iyi oynuyorlar. Bizim biraz direncimiz kırıldı diyebiliriz. İçerideki mücadeleden, enerji ve yardımlaşmadan çok mutluydum. Antrenmanda ne uyguluyorsak sahada uygulamaya çalıştık. Onlar bize çok çabuk çözüm buldular ben öyle düşünüyorum açıkçası. Biz onun çözümünü getiremedik. İyi servis atmamız gerekiyordu, servisi tutturamadık. Defansta hatalarımız oldu. İkinci setten sonra da psikolojik olarak zor bir maç oldu. Buraya gelen Başkanımızı, taraftarımızı tebrik ediyoruz. Keşke kupayla veda edebilseydik. Umarım bundan sonraki senelerde Galatasaray’a bu kupayı getirebiliriz. Herkese teşekkür ederim. Biz iyi bir takımız, içeride dışarıda mücadele etmeye çalışan genç bir takımız. Maalesef olmadı.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.