Sultanlar LigiManşet

Sonja Newcombe evinde zamanını nasıl geçiriyor

Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün internet sitesinde yer alan haber şöyle:

Pass the Time – 10. Bölüm: Sonja Newcombe

Dünyaca korona virüsle mücadele ettiğimiz şu dönemde, sahalardan uzak kalan profesyonel bir voleybolcu evinde bir günü nasıl geçirir?

Avrupa Voleybol Konfederasyonu’nun (CEV), voleybolsuz geçen dönemi renklendirmek amacıyla başlattığı “Pass the Time” (Zamanı Geçir) kampanyasına ortak olarak bir yazı dizisi başlattık. Serinin onuncu bölümünde, Amerikalı smaçörümüz Sonja Newcombe ülkesinden aktardı.

Evde kaldığı süreçteki günlük rutinini anlatan oyuncumuz, “Sabahları ailemin kahve keyfine eşlik ediyorum. Günlük tutmak ve hislerimle baş başa kalmak için zaman ayırmaya çalışıyorum, ardından günlük antrenmanımı yapıyorum. Kalan vaktimi de televizyon izleyerek, okuyarak, örgü örerek, eşimle kart oyunu oynayarak veya arkadaşlarımla sohbet ederek geçiriyorum. Evde kendi hazırladığımız yemeği yedikten sonra iyi uyumaya özen gösteriyorum” diye aktardı.

Evde yaptığı egzersizlerden bahseden Sonja Newcombe, “Günlük egzersizlerim arasında lastik bantları ve hafif ağırlıklarla yapılan çalışmalar var. Ayrıca yoga yapıyorum ve kondisyonumu korumak için yokuşta koşulara çıkıyorum. Rutin benim için çok önemli, bu sayede hareketsizliğin ve tembelliğin önüne geçiyorum. Sporcu olarak günümüzün planlı olmasına alışığız. Bu yüzden o rutini korumak beni aktif tutuyor” diye konuştu.

Hareket etmenin kendisine her zaman iyi geldiğini belirten oyuncumuz, takipçilerimize “Zihnimizin canlı kalması ve vücudun yenilenebilmesi için yeterince temiz hava aldığımızdan ve düzenli egzersiz yaptığımızdan emin olalım” tavsiyesinde bulundu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.