Efeler LigiManşetLigler

Solhan Spor’da smaçör ve orta oyuncu transferi

Yeni sezon hazırlıklarını aralıksız sürdüren Bingöl ekibi, eski kaptanları tecrübeli smaçör Murat Karakaya ile ortaoyuncu Halil İbrahim Kurt’u renklerine bağladı. Transferlerini önemli ölçüde tamamlayan Solhanspor’un 11 oyuncu ile anlaştığı belirtildi.

Türkiye Voleybol Federasyonu AXA Sigorta Efeler Ligi takımlarından Bingöl Solhan Spor Kulübü, transfer çalışmalarında sona yaklaştı.

Bingöl Solhan Spor Kulübü Başkanı Ziya Sözen, yeni sezon için önemli transferler yaptıklarını belirtip biri smaçör ve biri de orta oyuncu olmak üzere kadroya dahil edilen 2 oyuncu ile birlikte 11 sporcuyu renklerine bağladıklarını söyledi.

Halk Bank ve Fenerbahçe’den birer sporcu ile anlaştıklarını açıklayan Sözen, şunları aktardı: “2020-21 sezonunda katıldığımız AXA Sigorta Efeler Ligi’nde ikinci sezon hazırlıklarımız kapsamında önemli transferler gerçekleştirdik. Gerek yerli ve gerekse yabancı önemli sporcular ile anlaşarak iyi bir kadro oluşturma gayretimizde sona vardık diyebiliriz. Voleybola SSK’da başlayıp bir çok önemli kulüpte forma şansı bulan ve 2019-20 sezonunda Solhan Spor’umuzda kaptanlık da yaparak Efeler Ligi’ne çıkmamıza önemli katkı sağlayan sporcumuz Murat Karakaya ile yeni sezon için anlaşmaya vardık. Bir de Fenerbahçe altyapısında yetişen ve iki sezon başka kulüplerde kiralık oynayıp tekrar Fenerbahçede forma terleten ortaoyuncu Halil İbrahim Kurt ile 1 yıllık kiralık olarak anlaşarak 11 sporcuyu kadromuza dahil etmiş olduk. İki sporcumuz da bir çok kez milli formamızı terletmiş ve önemli başarılara imza atmıştır. Kulübümüz ve Sporcularımız için hayırlı olmasını diliyorum. Transfer görüşmelerimiz devam ediyor, anlaşmaya vardığımız sporcularımızı basın aracılığı ile kamuoyuna duyurmaya devam edeceğiz.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.